[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۹
  • دوره جدید

اشتغال مطالبه اصلی است ، روزنامه شیراز نوین

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: ایجاد صنایع تبدیلی برای محصولات کشاورزی با خود ارزش افزوده و اشتغال به همراه می‌آورد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از خانه ملت، علیرضا پاک‌فطرت، با اشاره به بررسی مسائل حوزه انتخابیه شیراز، گفت: با توجه به ویروس کرونا و اینکه شیراز شهری توریستی است، ضربات زیادی ناشی از این مهم به اقتصاد شیراز وارد شده است.
وی با اشاره به دیدارها و ملاقات‌های مردمی مطرح کرد: در ملاقات‌های مردمی بیشتر جوانانی را می‌بینیم که مشکل اشتغال دارند و حدود ۷۰ درصد مشکلات مردم موضوع بیکاری و اشتغال است؛ بسیاری هم از بی‌عدالتی‌ها، ناکارآمدی ادارات دولتی و وزارتخانه‌ها گلایه‌مند هستند.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فقر، مشکلات معیشتی، کمبود مسکن و اشتغال از مهم‌ترین دغدغه‌های مردم است، تصریح کرد: متأسفانه تعدادی از مردم هم مشکلات معیشتی دارند به دلایل مختلف و به دلیل ویروس کرونا بسیاری از مشاغل دچار نقصان شده‌اند.
وی ادامه داد: کمتر اتفاق می‌افتد که از مردم پیشنهاداتی را بشنویم و آنها مشکلاتشان را بیان می‌کنند؛ درحالی که نظرات مردم بسیار مهم است؛ چراکه ما نماینده مردم هستیم و پیشنهادات مردم را می‌توانیم در صحن ارائه دهیم. پاک‌فطرت با بیان اینکه اگر مجلس در رأس امور باشد، همه مسائل کلی و جزئی کشور دنبال می‌شود، تأکید کرد: بررسی مشکلات مردم بسیار مهم است و بحث امروز مردم ما موضوع اقتصاد است و مجلس باید آن را پیگیری کند.
عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه مشکلات مردم از جمله نهاده‌های کشاورزی، مشکلات دامداری و دام پروری، مشکلات اقتصاد و معیشت بوده که باید پیگیری شود، تأکید کرد: این مسائل، جزئی از عدم نظارت بر بازار و برخی سوداگری‌ها در بازار است که توسط برخی از افراد سودجو و به عمد انجام می‌شود. نماینده مردم شیراز در مجلس مطرح کرد: حوزه انتخابیه شیراز بیشتر خدماتی است و ۷۰ درصد شاغلان آن در بخش خدمات کار می‌کنند. شهر شیراز تقریباً یک شهر توریستی است؛ البته با توجه به مشکل بیماری کرونا، صنعت توریسم با مشکلاتی مواجه شده است. وی افزود: به دلیل وجود حرم حضرت احمد بن موسی(ع) توریسم مذهبی داریم و همچنین توریسم درمانی نیز در شهر وجود دارد، اما فعلاً توریسم درمانی آن هم از داخل کشور انجام می‌شود.
نماینده مردم شیراز در مجلس با بیان اینکه گردشگری درمانی در شیراز همچنان فعال بوده و درون کشوری است، مطرح کرد: به دلیل مشکل کرونا و محدودیت سفرها، توریست‌ها از خارج از کشور کمتر به شیراز می‌آیند و مردم از استان‌های دیگر کشور به دلیل خدمات درمانی به شهر شیراز می‌آیند. وی با بیان اینکه کمتر از ۲۰ درصد مردم شهرستان شیراز در بخش کشاورزی فعال هستند، ادامه داد: در بخش کشاورزی هم مشکل آب وجود دارد باید آن را پیگیری و کشاورزی را مکانیزه کنیم؛ کشت‌های گلخانه‌ای و آبیاری‌های غرقابی را کنار گذاشته و آبیاری قطره‌ای و بارانی را در پیش بگیریم.
نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه یکی از مشکلات عمده کشاورزان نبود کارخانه‌های تبدیلی است، مطرح کرد: تولیدات کشاورزی شهر ما را به برخی از شهرهای اطراف می‌برند و آن را تبدیل به ارزش افزوده می‌کنند و چندین برابر می‌فروشند؛ روی این مسائل باید کار کارشناسی شود و مشکلات وام و تسهیلات برای کشاورزان باید رفع شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی