[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۶
  • دوره جدید

اقتصاد گره فرهنگی دارد ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی فارس گفت: اگر خواهان حفظ و ایجاد اشتغال در جامعه هستیم باید انحصار را رفع کنیم که این شکست می‌تواند در صدور مجوز فعالیت‌های اقتصادی نیز باشد.
به گزارش شیرازنوین، سهراب مختاری در بیست و هشتمین اجلاس شورای اسلامی فارس گفت: در حوزه رفع انحصار در حوزه اقتصادی در سالیان گذشته تلاش‌های زیادی در سطح این استان انجام و موانع بسیاری برداشته شده اما هنوز هم در این خصوص تلاش بیشتری نیاز است.
مختاری افزود: بهترین جایگاه تولید ثروت در حوزه تعاونی‌هاست که موجب افزایش بهره‌وری نیز خواهد شد. مختاری ادامه داد: در سال ۹۰ نرخ بیکاری استان فارس ۱۸ و نیم درصد بوده، در حالی که میانگین کشور در همین سال ۱۲ و ۳ دهم درصد و این استان رتبه ۲۹ کشور را داشته است. او با بیان اینکه در سال ۹۲ فارس در حوزه نرخ بیکاری رتبه ۲۵ و در سال ۹۳ رتبه ۲۲ کشور بوده، عنوان کرد: این استان در سال ۹۸ در حوزه نرخ بیکاری به رتبه ۳ کشور کاهش داشته است.
مختاری، مشکل کنونی جامعه را خصوصاً در حوزه بیکاری بیش از اینکه اقتصادی باشد مشکل فرهنگی دانست و بیان کرد: اگر مشکلات فرهنگ کار در جامعه ما حل نشود گره‌های اقتصادی نیز باقی خواهد ماند. مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی فارس اظهار کرد: در بحث فضای کسب و کار این استان در سال ۹۱ رتبه ۲۸ کشور را دارا بوده که در سال ۹۶ به جایگاه سوم و در سال ۹۸ نهم کشور را به دست آورده است که این روند نشان دهنده بهبود وضعیت در این استان به نسبت سایر نقاط کشور است.
مختاری ادامه داد: ایجاد اشتغال وظیفه یک نهاد نیست، بلکه وظیفه‌ای همگانی است که همه مردم و حاکمیت باید در این خصوص مشارکت جدی داشته باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی