[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۳
  • دوره جدید

زنان مجرد صاحب فرزند می‌شوند، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، مدیرکل بهزیستی فارس گفت: همه افراد متقاضی فرزندخواندگی چه در داخل و چه در خارج از کشور می‌توانند فرایندهای ثبت درخواست، رسیدگی، ارجاع، معرفی کودک و پیگیری‌های لازم را به شکل الکترونیکی دنبال کنند. دکتر سید محمد صادق کشفی نژاد با بیان اینکه سطح سواد خانواده یکی از اولویت‌های مهم در واگذاری فرزند به آنهاست گفت: اولویت اول واگذاری فرزند با خانواده‌های فاقد فرزند است. همچنین خانم‌های مجرد می‌توانند درخواست خود را به عنوان اولویت دوم در پذیرش فرزند ثبت نمایند. 
کشفی نژاد ادامه داد: اولویت سوم با خانواده‌های دارای فرزند است که پس از تقاضا درخواستشان مورد بررسی قرار می‌گیرد.
او گفت: در حال حاضر مشکلی در فرایند فرزندخواندگی در کشور وجود ندارد و فرزندخواندگی طبق روال مرسوم انجام می‌شود اما تا حد امکان روندهای اداری آن به صورت غیرحضوری است.
او همچنین بیان داشت: استان فارس در ۹ ماهه اول سال ۹۹، تعداد ۷۸ فرزند را به خانواده‌های متقاضیان واگذار نموده است که از این تعداد ۴۴ فرزند دختر، ۳۴ فرزند پسر و ۳ فرزند هم به صورت امین موقت می‌باشند که به فرزندخواندگی سپرده شده اند. مدیرکل بهزیستی فارس افزود: تعداد ۳۴۰ متقاضی تا ابتدای سال ۹۹ و همچنین ۲۲۰ متقاضی دیگر نیز از ابتدای سال ۹۹ تاکنون در پشت نوبت فرزندخواندگی قرار دارند. او خاطرنشان کرد: متقاضیان می‌توانند با توجه به راه اندازی سامانه فرزند خواندگی، درخواست خود را ثبت نموده و فرایند را طبق تاریخ تقاضای خود تا مرحله نهایی به اتمام برسانند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی