[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

از خام‌فروشی پرهیز شود، روزنامه شیراز نوین

مراسم کلنگ زنی طرح توسعه واحد «صنایع معدنی» در جنوب غربی استان فارس (شهرستان فیروز آباد) با حضور دکتر عنایت الله رحیمی استاندار فارس و مهندس حمیدرضا ایزدی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس برگزار شد.
مهندس حمیدرضا ایزدی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس در این مراسم با تأکید بر جلوگیری از خام فروشی گفت: ظرفیت تولید یک میلیون و ۱۵۰ هزارتن در راستای تحقق جهش تولید عملیات اجرایی واحد طرح توسعه کربنات سدیم سبک و سنگین باکاربرد محصولات تولیدی صنایع شیشه سازی، شوینده و سایر صنایع وابسته فراهم شد.
وی با اشاره به ایجاد اشتغال در این شهرستان افزود: با سرمایه گذاری ۱۳۰۰۰ میلیارد ریال زمینه اشتغال برای ۵۰۰ نفر در شرکت کربنات سدیم شهرستان فیروزآباد فراهم شد.
ایزدی با بیان اینکه احداث این طرح توسط بخش خصوصی با هدف فرآوری مواد معدنی و جلوگیری از خام فروشی صورت پذیرفته است، ادامه داد: هدف از اجرای این طرح صادرات محصولات معدنی به بازارهای جهانی، تبدیل آن به فرآورده‌هایی با ارزش افزوده بالاتر و تأمین مواد مورد نیاز واحدهای صنعتی در راستای تحقق جهش تولید است. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس با اشاره به سیاست‌های کلان در ایجاد و توسعه طرح‌های اقتصادی استان و کشور گفت: می‌توان با استفاده از ظرفیت‌های موجود شاهد توسعه این پروژه به ‌عنوان یک صنعت مهم و تأثیرگذار و صنایع دیگر نیز باشیم. ایزدی در این آیین اظهار داشت: تکمیل زنجیره ارزش تولید محصولات داخلی زمینه‌ساز تحقق اقتصاد مقاومتی، ایجاد اشتغال پایدار و برآورده کردن ارزش افزوده مناسب محصولات تولیدی در سطح استان است که البته از خروج ارز نیز جلوگیری می‌کند. وی با بیان اینکه همواره جهت بهره‌برداری کامل از ظرفیت‌های صنعتی، معدنی و تجاری استان فارس تلاش مضاعفی داریم، گفت: به دستور مقام معظم رهبری در راستای توسعه فعالیت‌های اقتصادی و تحقق جهش تولید با بهره‌گیری و استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و امکانات موجود زیرساخت‌های لازم فراهم شده تا با مشارکت بخش خصوصی و حمایت سرمایه‌گذاران شاهد رشد و توسعه هرچه بیشتر اقتصاد استان باشیم. حمیدرضا ایزدی همچنین به افزایش تولید تعدادی واحدهای صنایع لبنی و غذایی در شهرک صنعتی این شهرستان اشاره و بیان کرد: یک واحد صنایع غذایی نیز با سرمایه گذاری ۵۰ میلیارد ریال زمینه تولید انواع پنیر پیتزا و فلافل را فراهم نموده که سالیانه ۳۰۰ تن ظرفیت تولید دارد.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی