[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

مزایده «آی‌تی‌آی» لغو شد، روزنامه شیراز نوین

دادستان عمومی و انقلاب شیراز مزایده کارخانه مخابرات راه دور ایران (ITI) را به علت دقیق نبودن قیمت کارشناسی لغو کرد.
به گزارش مهر، ۱۵ سال است که کارخانه مخابرات راه دور ایران یا همان آی‌تی‌آی درگیر مشکلات مختلف است و کارگرانش برای دریافت معوقات و مطالباتشان مشکلات زیادی دارند.
مطالبات کارگران هر روز انباشته می‌شد؛ کارخانه تولیدی نداشت و مدیران آن نیز بنایی بر تغییر اوضاع نداشتند تا بارها کارگرانش از این وضعیت اعتراض کنند. اخیراً شایعاتی در مورد مزایده این کارخانه منتشر شد. شایعات حاکی از آن بود که قیمت پایه کارخانه در مزایده به گونه ای کارشناسی شده که حتی مطالبات کارگران و بازنشستگان نیز پرداخت نخواهد شد.
این مزایده به دلیل بدهی کارخانه مخابرات راه دور ایران به بانک قرار بود انجام شود اما ورود دادستان عمومی و انقلاب شیراز وارد مرحله تازه ای شده و دستور لغو مزایده از سوی حیدر آسیابی، دادستان شیراز صادر شد.
دادستان عمومی و انقلاب شیراز در این رابطه به مهر گفت: در جلسه ای که در تاریخ ۲۴ دی ماه در دادگستری استان به ریاست دادستان و با حضور معاون قضائی دادگستری و همچنین معاون استاندار، مدیر کل ثبت اسناد و املاک فارس و دیگر دستگاه‌های ذی ربط برگزار شد، پیرامون شرایط مزایده کارخانه بحث و تبادل نظر شد.
حیدر آسیابی با اشاره به اینکه این مزایده به دلیل بدهی کارخانه مخابرات راه دور ایران به بانک ملی قرار بود برگزار شود، توضیح داد: در این راستا با توجه به مطالبات بانک اجراییه ثبت برای مزایده کارخانه صادر شده بود که متأسفانه قیمتی که برای مزایده در نظر گرفته شده بود نه تنها امیدی به احیای آن نمی‌رفت، بلکه با آن حتی مطالبات کارگران و بازنشستگان آن نیز پرداخت نمی‌شد.
وی با اشاره به اینکه کارخانه مخابرات راه دور ایران در مساحتی حدود ۱۶ هکتار در وسط شهر شیراز است، بیان کرد: در سفر رئیس قوه قضائیه به استان فارس مقرر شد که دستگاه‌های ذی ربط برای احیای کارخانه همکاری کنند اما هیچ کدام از دستگاه‌ها به وعده‌های خود عمل نکردند؛ در صورتی که مقرر شده بود مشکلات کارخانه مرتفع و مطالبات، مالیات و بدهی‌های آن پرداخت شود.
دادستان شیراز ادامه داد: در جلسه اخیر با توجه به بررسی‌ها مشخص شد که مزایده کارخانه برخلاف مصالح تولید و احیای آن است؛ از این رو دادستانی شیراز صراحتاً دستور توقف و لغو مزایده را صادر کرد و این موضوع کتباً به دستگاه‌های ذی ربط اعلام شد.
وی یکی از دلایل لغو مزایده را قیمت کارشناسی آن عنوان کرد و توضیح داد: متأسفانه قیمتی که برای مزایده کارخانه در نظر گرفته شده بود بسیار کمتر از قیمت واقعی آن بود که امکان پرداخت تمام مطالبات وجود نداشت.
آسیابی با اشاره به اینکه دادستانی به دنبال احیای این کارخانه است، گفت: با توجه به تأکیدات ریاست قوه قضائیه درباره راه اندازی کارخانه در صورتی که سرمایه گذار واجد شرایط وجود داشته باشد، دادستانی همکاری و حمایت می‌کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی