[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

فارس و ماتم زهرای مرضیه(س)، روزنامه شیراز نوین

به گزارش ایسنا، در سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، سراسر استان فارس نیز همانند دیگر نقاط ایران اسلامی، شاهد برپایی مراسم‌های عزاداری و سوگواری بود.
مراسم‌های عزادارای ایام فاطمیه و سالروز شهادت حضرت فاطمه مرضیه، زهرای اطهر(س)، شامگاه شنبه 27 و دیروز یکشنبه 28 دی، در نقاط مختلف استان فارس و شهر شیراز برگزار شد. در آیین‌های عزاداری که با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، با توجه به بهبود وضعیت شیوع بیماری کرونا در مساجد، تکایا، حسینیه‌ها و حرم‌های مطهر امامزادگان برگزار شد، عاشقان اهل بیت(ع)، به مرثیه خوانی، نوحه سرایی و سوگواری پرداختند.
همزمان با این ایام حزن و اندوه، آیین‌های بیرق گردانی، مداحی و سخنرانی در تکیه‌ها، حسینیه‌ها و حرم مطهر امامزادگان استان فارس و شهر شیراز برگزار شد.
حضور جوانان در مراسم‌های سوگواری بی بی دو عالم، حضرت فاطمه زهرا(س)، امسال و با وجود محدودیت‌های کرونایی، پرشورتر از سال‌های گذشته در شیراز مشهود بود. در این ایام، تهیه، طبخ و توزیع نان، غذای گرم و... توسط هیئت‌های مختلف، موقوفه‌ها و آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) نیز جزو برنامه‌های برگزار شده در روز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در شیراز بود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی