[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۵
  • دوره جدید

شانس بالای فجر برای صدرنشینی، روزنامه شیراز نوین

     میثم محجوبی - شیراز نوین 
فجر برای رسیدن به صدر جدول و قشقایی برای فرار از منطقه سقوط، امروز با دو تیم ته جدولی مبارزه خواهند کرد؛ دو تیمی که روی کاغذ، ضعیف ترین و ساده ترین تیم ها هستند و همین زنگ خطر را برای نمایندگان شیراز به صدا در آورده است.
نود ارومیه که امروز در شیراز به مصاف قشقایی می رود، تنها تیمی است که پس از نُه هفته هنوز حتی یک گل هم به ثمر نرسانده. بهترین نتیجه این تیم در مسابقات این فصل، کسب تساوی بدون گل خانگی هفته دوم در برابر گل ریحان البرز است. گل ریحانی که امسال هیچ نشانی از آن تیم مدعی فصل گذشته نداشته و همین چند روز پیش، میثم منیعی سرمربی ناموفقش را هم برکنار کرد. شش شکست یک بر صفر، یک شکست دو بر صفر و یک شکست سه بر صفر، نتایجی است که تیم فرهاد فضلی در مسابقات این فصل گرفته است، تیمی که دیگر از حمایت ها و پول های بی حساب و کتاب محمدرضا زنوزی مطلق برخوردار نیست و از همان ابتدای فصل زمزمه هایی مبنی بر کناره گیری و انحلالش وجود داشت.
روز پانزدهم آذرماه این تیم به شیراز آمد تا با فجرسپاسی دیدار کند. شب پیش از شروع مسابقه، یحیی بهاری سرپرست و مدیر جنجالی این تیم از پایان کار نود پس از مسابقه با فجر خبر داده بود. آنها بازی را در شیراز با یک گل واگذار کردند اما از رقابت ها کنار نکشیدند. نود ارومیه تا اینجای رقابت ها هیچ گلی به ثمر نرسانده، اما به این راحتی ها هم دروازه اش باز نمی شود. مثلاً در دیدار با استقلال ملاثانی، تیم خوزستانی در دقیقه 91 توانست به گل برسد. بنابراین قشقایی که به طور کلی در زمینه گلزنی مشکل دارد، نباید خود را از پیش برنده بداند، وگرنه به مشکلات زیادی برخورد خواهد کرد. قشقایی در حالی که پا به بازی امروز می گذارد که چهار دیدار گذشته را با تساوی پشت سر گذاشته. خیبر، فجر، مس و استقلال خوزستان، رقبای چند هفته اخیر تیم هرمزی بوده اند که باید گفت قشقایی موفق به متوقف کردن آنها شده، به خصوص سه رقیب اخیر که همگی جزو مدعیان جدی صعود بوده اند. با این حال، تیم هرمزی بالاخره پس از متوقف کردن صدرنشین در اهواز، یک پله سقوط کرد و به منطقه سقوط وارد شد.یک نکته منفی که می تواند استرس را به اردوی این تیم وارد کند، اما شانس بزرگ آنها این است که بلافاصله پس از ورود به منطقه خطر، باید با ضعیف ترین تیم مسابقات بازی کنند. فرصتی طلایی برای کسب پیروزی پس از 9 هفته. شاگردان هرمزی هنوز نتوانسته اند در ورزشگاه پارس به پیروزی برسند، اما اگر امروز بتوانند مطابق انتظارات سه امتیاز بازی را به دست آورند، شانس این را دارند که یک تا سه پله صعود در جدول را تجربه کنند. به شرط اینکه آرمان گهر در زمین خود مغلوب شاهین شود، خوشه طلایی نتواند بادران را در تهران شکست دهد و گل ریحان هم با سه امتیاز بابل را ترک نکند، قشقایی با پیروزی برابر نماینده آذربایجان غربی به رتبه سیزدهم جدول صعود خواهد کرد؛ گامی بزرگ در مسیر بقا و جدایی از ته جدول.
داریوش هرمزی با اشاره به اینکه بازی با نود ارومیه سخت خواهد بود گفت: گر چه آنها در بحران قرار دارند اما این دلیل نمی شود که بازیکنان ما حریف را از پیش بازنده بدانند. در لیگ یک تیم ضعیف وجود ندارد و برای همین هم نتایج قابل پیش بینی نیست.
وی اضافه کرد: برای این بازی ۲بازیکن مصدوم و محروم داریم اما تیم نود  را خیلی خوب آنالیز کردیم و می دانیم که نقاط ضعف و قوت آنها چیست اما بازیکنان ما نباید دچار اشتباه شوند. در جدول فقط دو پله از این تیم بالاتریم، بنابراین محکوم به برد هستیم و بازیکنانم به این نکته آگاه هستند. ما تیمی دونده، جنگنده و تاکتیک‌پذیر داریم و آماده کسب دومین بردمان هستیم تا از منطقه سقوط خارج شویم. هرمزی با بیان اینکه تیم حریف به صورت بسته و دفاعی بازی خواهد کرد، اظهار داشت:آنها در این بازی می آیند که سرعت تیم ما را بگیرند و با بازی تأخیری قصد دارند امتیاز کسب کنند. اما تیم فجرسپاسی که هفته گذشته توانست یک پیروزی درخشان را پس از دو توقف پیاپی کسب کند، امروز به مصاف چوکا می رود. نکته مثبت این بازی خارج از خانه این است که فجر مجبور نیست در زمین ناهموار و فضای خاص حاکم بر ورزشگاه شهر تالش به میدان برود. چوکا که پس از سال ها دوری از سطوح بالای فوتبال کشور، امسال به لیگ یک بازگشته، حالا با علی لطیفی حال و روز خوشی ندارد. یک مربی پرسر و صدا و جنجالی که در هفته های اخیر با ایجاد هجمه هایی علیه داوران، می‌خواهد با جو سازی علیه دیگران، تیمش را از وضعیت بحرانی نجات دهد. تیم محبوب منطقه زیبای تالش در پنج هفته گذشته تنها دو امتیاز کسب کرده. تنها پیروزی آنها در هفته چهارم برابر گل ریحان البرز رقم خورده. تک گل چوکا در آن مسابقه را علیرضا مصطفایی در دقیقه 37 به ثمر رسانده بود.
سرمربی فجر در خصوص این بازی می گوید: بازی کردن با تیم های شمالی به ویژه در خانه شان همیشه سخت است اما  بازیکنان ما برای اینکه به روند رو به رشد خود ادامه دهند، باید از سد تیم چوکا عبور کنند. کلانتری  در خصوص غایبان احتمالی تیمش در رشت اظهار داشت: وضعیت این ۲ بازیکن برای دیدار با چوکا مشخص نیست و سعی داریم آنها را به بازی برسانیم.وی درباره چمن مصنوعی ورزشگاه سردار جنگل رشت نیز گفت: بازی کردن در این گونه زمین ها سخت است و برای آشنایی بیشتر یک جلسه تمرین روی چمن مصنوعی در شیراز انجام داده ایم. البته جای تعجب دارد در شهرستان رشت با توجه به شرایط آب و هوایی مناسب، از چمن طبیعی خبری نیست! 
وی گفت: بر اساس پیش بینی هوا شناسی، هوای شهرستان رشت دوشنبه بیست و نهم دی‌ماه آفتابی است زیرا در صورت بارندگی بازی در زمین چمن مصنوعی به مراتب سخت است اما برای تیم میزبان راحت!
کلانتری در پایان گفت: بازیکنان ما با توجه به بُردهای اخیر از شرایط روحی خوبی برخوردار هستند و قطعاً برای کسب سه امتیاز بازی خواهیم کرد تا همچنان در صدر جدول به عنوان مدعی باقی بمانیم.
به گزارش شیراز نوین، فجر امروز شانس این را دارد که با پیروزی برابر چوکا صدرنشین شود. این اتفاق در صورتی رخ می دهد که مس کرمان، هوادار تهران و استقلال خوزستان امروز نتوانند پیروز شوند. با توجه به اینکه هر سه تیم باید در بازی های خارج از خانه به میدان بروند، احتمال رخ دادن چنین اتفاقی زیاد است. مس باید در اهواز به مصاف استقلال ملاثانی برود، هوادار در انزلی کار سختی خواهد داشت و استقلال خوزستان هم باید در خرم آباد با تیم سرسخت خیبر دیدار کند. پیش از شروع بازی های امروز، تیم مس کرمان با 18 امتیاز صدرنشین رقابت هاست و تیم های هوادار تهران، استقلال خوزستان و فجر سپاسی شیراز به ترتیب با هفده، هفده و شانزده امتیاز دوم تا چهارم هستند. درانتهای جدول نیز قشقایی با هفت امتیاز شانزدهم است و چوکا و نود با شش و یک امتیاز در مکان های هفدهم و هجدهم قرار دارند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی