[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۹
  • دوره جدید

اتصال دالان صنعتی فارس به خوزستان ، روزنامه شیراز نوین

 فرزاد وثوقی- گروه خبر
 مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با اشاره به استقبال بی نظیر متقاضیان و تکمیل ظرفیت واگذاری در ناحیه صنعتی چنارشاهیجان از برنامه این شرکت برای ایجاد نواحی جدید صنعتی در شهرستان کوهچنار خبر داد.
احد فتوحی پس از بازدید از روند عملیات اجرایی طرح‌های عمرانی و زیرساختی در ناحیه صنعتی چنارشاهیجان در جلسه با فرماندار کوهچنار افزود: در حال حاضر مکان جدیدی به مساحت 50 هکتار برای ایجاد ناحیه صنعتی دوم این شهرستان پیش بینی شده که در مراحل اخذ استعلام از دستگاه‌های اجرایی قرار دارد.
وی همچنین با اشاره به درخواست شورای اسلامی شهر نودان در خصوص لزوم راه اندازی ناحیه صنعتی در این منطقه، آمادگی شرکت شهرک‌های صنعتی برای راه اندازی ناحیه صنعتی نودان را اعلام و تصریح کرد: در این زمینه چنانچه اراضی مستعد و مناسبی مشخص شود، این ناحیه صنعتی نیز ایجاد می‌شود.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در ادامه با اشاره به واگذاری بخش زیادی از اراضی ناحیه صنعتی چنارشاهیجان گفت: توسعه و تکمیل زیرساخت‌ها در این ناحیه صنعتی در اولویت طرح‌های عمرانی این شرکت قرار گرفت.
وی گفت: با واگذاری زمین در این ناحیه صنعتی 28 سرمایه گذار نسبت به انعقاد قرارداد با این شرکت به منظور دریافت زمین اقدام کرده اند و از این تعداد 2 واحد با اشتغال 20 نفر در مرحله بهره برداری، 5 واحد دیگر در مرحله پایان ساخت و ساز و سایر واحد‌ها نیز در مرحله ساخت و ساز هستند.
وی با بیان اینکه در قالب این قرارداد‌ها حدود 11 هکتار زمین صنعتی به متقاضیان واگذار شده است، افزود: با توجه به میزان استقبال متقاضیان، به دنبال اجرای طرح توسعه در این ناحیه صنعتی هستیم.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در ادامه بر فسخ قراردادهایی که در مدت قانونی ساخت و ساز نکرده اند، تأکید کرد و گفت: در این زمینه به زودی 5 قرارداد فسخ و اراضی به افراد جدید واگذار می‌شود. فتوحی افزود: با توجه به واگذاری کامل شهرک به متقاضیان، امور توسعه وتکمیل زیرساخت‌ها با سرعت در حال انجام است. وی همچنین بر احداث پل جدید در جاده دسترس شهرک صنعتی تأکید کرد و گفت عملیات اجرایی این طرح نیز در دستور کار قرار می‌گیرد. فتوحی هدف از ایجاد شهرک صنعتی چنارشاهیجان را فراهم کردن زیرساخت مناسب برای استقرار واحدهای صنعتی و توسعه و اشتغال در این منطقه اعلام کرد و گفت: این ناحیه صنعتی با توجه به قرارگیری در امتداد محور غرب استان فارس به خوزستان از موقعیت مناسبی برای سرمایه گذاری برخوردار است.
فرماندار شهرستان کوهچنار نیز در سخنانی رفع موانع و مشکلات بخش تولید و صنعت و تلاش در راستای ایجاد اشتغال از اولویت‌های فرمانداری در سال جهش تولید اعلام کرد و افزود: در این زمینه تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم.
علی علی زاده بر تأمین زیرساخت‌های لازم این ناحیه، همچنین ایجاد و توسعه ناحیه صنعتی با مجوزهای لازم در اسرع وقت، تأکید کرد.
فرماندار کوهچنار گفت: شهرک‌های صنعتی یکی از مهم ترین مؤلفه‌ها برای توسعه اقتصادی هر منطقه‌ای محسوب می‌شوند و با توجه به اهمیت موضوع باید مشکلات موجود در نواحی و شهرک‌‌های صنعتی جهت اشتغال‌زایی و جذب سرمایه‌گذاران رفع شود.
علیزاده افزود: برای توسعه شهرستان و اشتغال‌زایی و حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی، باید رسیدگی به مشکلات واحدهای صنعتی به‌ صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.
ناحیه صنعتی چنارشاهیجان با ۲۰ هکتار مساحت ظرفیت اشتغال‌زایی برای ۳۵۰ نفر را خواهد داشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی