[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۹
  • دوره جدید

میزان آلاینده‌های هوای شیراز روزانه پایش می‌شود ، روزنامه شیراز نوین

 محمد شبیری- گروه خبر 
به گفته مدیر گروه سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، میزان آلاینده‌های هوا به صورت روزانه پایش می‌شود.
مهندس «سیامک شمس» ضمن گرامیداشت بیست و نهم دی برابر با روز ملی هوای پاک، گفت: میزان آلاینده‌های هوا به صورت روزانه از سوی سازمان حفاظت محیط زیست سنجش و به واحد سلامت محیط دانشگاه ارسال می‌شود.
او ادامه داد: واحد سلامت محیط معاونت بهداشت دانشگاه، بر اساس شاخص «AQI»، کیفیت هوا را اعلام داشته و در صورت تشخیص شرایط ناسالم، اطلاعات لازم را از طریق روابط عمومی دانشگاه و رسانه‌های جمعی در اختیار عموم قرار می‌دهد. مهندس شمس توضیح داد: شاخص AQI بر اساس صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۰ تا ۱۰۰ هوای متوسط، ۱۰۰ تا ۱۵۰ هوای ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۰ تا ۲۰۰ هوای ناسالم برای عموم مردم، ۲۰۰ تا ۳۰۰ هوای بسیار ناسالم و بالاتر از ۳۰۰ هوای خطرناک طبقه بندی شده است. مدیر گروه سلامت محیط و کار دانشگاه با تأکید بر اینکه در صورت اعلام شرایط آلودگی هوا انتظار می‌رود اقدامات خودمراقبتی از سوی مردم با جدیت بیشتری انجام شود، توصیه کرد: در این شرایط لازم است فعالیت خارج از منزل محدود شود و از انجام فعالیت فیزکی شدید و ورزش خودداری شود. او با این توصیه که در این شرایط باید در و پنجره خانه‌ها را بسته و از رفتن به پارک‌ها و مراکز تفریحی خودداری شود، اضافه کرد: همچنین می‌بایست مواد غذایی بدون پوشش در مجاورت هوای آزاد قرار نگیرد و از فعالیت‌هایی که سبب آلودگی هوا در فضای داخل خانه می‌شود، مانند جارو کشیدن و روشن کردن شمع و عود نیز خودداری شود. مهندس شمس تأکید کرد: در صورت اجبار به فعالیت در هوای آزاد در شرایط ناسالم، باید از ماسک مناسب استفاده شود و زمان فعالیت به کمترین زمان ممکن کاهش یابد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی