[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۶
  • دوره جدید

تحقیر فوتبال شیراز برابر قعرنشینان، روزنامه شیراز نوین

     میثم محجوبی - شیراز نوین 
دو تیم ته جدولی از ارومیه و تالش، تیم های پرطرفدار فوتبال شیراز را شکست دادند تا نه فجر بتواند به صدر برسد و نه قشقایی از منطقه سقوط خارج شود.
هفته دهم لیگ دسته اول فوتبال ایران دیروز با برگزاری 9 دیدار در شهرهای مختلف به انجام رسید و تیم های پارس جنوبی جم، استقلال ملاثانی، نود ارومیه، آرمان گهر سیرجان، چوکای تالش و رایکای بابل رقبای خود را شکست دادند و سه دیدار به تساوی انجامید.
در یک بازی که از ساعت 14 در ورزشگاه خالی از تماشاگر پارس شیراز آغاز شد، تیم سفید پوش قشقایی میزبان تیم ته جدولی و زردپوش نود ارومیه بود.
در این مسابقه، داریوش هرمزی سرمربی خوزستانی قشقایی این نفرات را در ترکیب اصلی قرار داده بود: پرویز کریمی، رضا مرادی، مصطفی کیانی، علی آزادمنش، علی درخشان، علی حسامی، صابر محمدی، مرتضی سنجانکی، سجاد تقوی، مهدی داغر و امین هاشمی فرد
در ترکیب اصلی تیم نود ارومیه نیز نفراتی چون پرهام تریوه، اکبر صفرزاده، محمد زینالی رفیع، مهدی محمدی، علی بشیری، آرمان سوداگر، محمد رستمی زاده، عماد علیپور، تورج آقایاری، سینا مهموم و آرمین مصطفوی  قرار داشتند.
اولین حمله بازی در دقیقه اول مسابقه توسط بازیکنان تیم میهمان صورت گرفت، آن هم روی پرتاب اوت علی بشیری که توسط پرویز کریمی مهار شد. در دقیقه 17 اولین حمله خطرناک قشقایی روی دروازه نود صورت گرفت اما توپ ارسالی از جناح چپ به بدن مدافع برخورد کرد که بازیکنان قشقایی اعتقاد به پنالتی داشتند. تصمیم داور این بود که باید ضربه کرنر ارسال شود. کرنر ارسالی با ضربه سر مرتضی سنجانکی درست به جایی رفت که تریوه، دروازه بان نود حضور داشت.
در دقیقه 21 علی بشیری مجدداً با یک پرتاب اوت بلند می خواست مهاجمان تیمش را در موقعیت گلزنی قرار دهد اما دفع توپ مدافعان قشقایی منجر به ضد حمله شد اما سجاد تقوی در موقعیتی مناسب، توپ را با ضربه ای آرام در دستان دروازه بان میهمان قرار داد.
در دقیقه 25 شوت راه دور و زمینی بازیکن نود را پرویز کریمی به راحتی مهار کرد. در دقایق 28 و 36 دو ضربه آزاد از جناح راست نصیب قشقایی شد اما ارسال های آزادمنش چندان جالب نبود و این موقعیت ها به راحتی از دست رفت. در دقیقه 38 نیز سجاد تقوی می توانست با یک ارسال مناسب مهاجمان تیمش را در موقعیت گلزنی قرار دهد اما در این امر ناموفق بود.
خطرناک ترین موقعیت نیمه اول در اولین دقیقه وقت های تلف شده نصیب آرمین مصطفوی مهاجم نود ارومیه شد اما شوت او از پشت محوطه جریمه با واکنش پرویز کریمی راهی کرنر شد. در دقیقه 48 باز هم یک ضربه آزاد نصیب قشقایی و علی آزادمنش شد اما او دوباره ارسال ضعیفی داشت و موقعیت را از دست داد. در نهایت نیمه نخست با تساوی بدون گل به پایان رسید.
قشقایی که قطعاً به چنین نتیجه ای برابر ضعیف ترین تیم چند دوره گذشته لیگ یک راضی نبود، در ابتدای نیمه دوم دست به دو تعویض زد. هرمزی، روح اله صفویان پور و هادی خادم را به جای صابر محمدی و مصطفی کیانی وارد زمین کرد تا بار تهاجمی تیمش را افزایش دهد. اما در دقایق ابتدایی هیچ موقعیتی نصیب قشقایی نشد. هرمزی در دقیقه 52 محمد خادمی و رضا پورمهدی را هم وارد زمین کرد.
در دقیقه 77 محمد خادمی در موقعیت بسیار خوبی برای گلزنی قرار گرفت اما ضربه پای چپ او با اختلاف زیادی از کنار دروازه به بیرون رفت. یک دقیقه بعد علی حسامی هم شانس این را داشت که کار خوب تیمی بازیکنان قشقایی را به گل تبدیل کند اما ضربه او با اختلاف زیادی از بالای دروازه به بیرون رفت.
یک دقیقه بعد اتفاق عجیبی افتاد. نود ارومیه در میان ناباوری همگان به گل رسید. یک ارسال از جناح راست توسط محمد رستمی با ضربه سر شیرجه ای سجاد طجرلو که در نیمه دوم به میدان آمده بود، در گوشه دروازه پرویز کریمی قرار گرفت. این اولین گل تیم نود در مسابقات این فصل بود که پس از 889 دقیقه به ثمر رسید!
در دقیقه 80 شوت رضا پورمهدی از کنار دروازه نود به بیرون رفت. در دقیقه 81 نیز ارسال عالی هادی خادم، با ضربه سر علی آزادمنش همراه شد اما پرهام تریوه توپ را از زیرطاق به کرنر فرستاد.
در دقیقه 83 تیم نود تیر خلاص را بر پیکر میزبان شلیک کرد. اشتباه عجیب مدافع قشقایی و لو دادن توپ در پشت محوطه جریمه باعث شد تا موقعیت بسیار خوبی نصیب زردپوشان شود و تورج آقایاری به راحتی گل دوم را هم به ثمر رساند.
در دقیقه 87 هادی خادم می توانست با یک ضربه آزاد تیمش را به بازی برگرداند اما توپ او با اختلاف اندکی از بالای دروازه به بیرون رفت. در شش دقیقه وقت تلف شده نیز هیچ اتفاق خاصی رخ نداد و قشقایی دیدار شش امتیازی را به حریف ته جدولی اش واگذار کرد.
قشقایی با این شکست در امتیاز هفت باقی ماند و با یک پله سقوط در رتبه هفدهم قرار گرفت. نود هم چهار امتیازی و  کاملاً به آینده امیدوار شد.
اما تیم فجرسپاسی که به رشت رفته بود تا با دیگر تیم ته جدولی دیدار کند، در حالی که تا دقایق پایانی از حریف پیش بود و می‌توانست صدرنشین مسابقات شود، در میان ناباوری شکست خورد و این فرصت طلایی را از دست داد.
نیمه نخست دیدار چوکا و فجر با تساوی بدون گل به پایان رسید اما در دقیقه 53 سامان نورمحمدی اولین گل را برای چوکا به ثمر رساند. این گل تنها هفت دقیقه دوام داشت و حمید نعمتی کار را در دقیقه 60 به تساوی کشاند. نعمتی در دقیقه 70 دومین گل خود و فجر را وارد دروازه چوکا کرد اما این پایان کار نبود و چوکا در دقایق 75 و 90 توسط کنعان طاه نژاد و بهزاد یوسف علیپور به دو گل دیگر دست یافت تا فجر با دست خالی به شیراز باز گردد.
فجر با این شکست 16 امتیازی باقی ماند و با یک پله سقوط در رتبه پنجم جای گرفت. چوکا هم 9 امتیاز شد و بالاتر از قشقایی و گل ریحان در رتبه پانزدهم قرار گرفت.
در سایر بازی ها تیم پارس جنوبی جم سه بر یک شهرداری آستارا را شکست داد، استقلال ملاثانی با یک گل بر مس صدرنشین غلبه کرد، بادران تهران برابر خوشه طلایی ساوه با تساوی یک یک متوقف شد، خیبر خرم آباد و استقلال خوزستان صفر صفر مساوی شدند، آرمان گهر سیرجان دو بر یک شاهین بوشهر را شکست داد و رایکای بابل هم دو بر یک بر گل ریحان البرز غلبه کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی