[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۶
  • دوره جدید

آتش کرونا زبانه کشید ، روزنامه شیراز نوین

پس از حدود یک ماه دو رقمی بودن تعداد بیماران ورودی به بیمارستان‌های استان، با بستری ۱۰۰ بیمار جدید در ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۵۳۱ بیمار مثبت قطعی و مشکوک دارای علائم کووید ۱۹، در بیمارستان‌های استان بستری هستند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، معاون بهداشت دانشگاه با اعلام این آمار در استودیو سلامت فارس، از انجام بیش از ۵۹۰هزار مورد تست در آزمایشگاه‌های تشخیصی مولکولی استان از ابتدای شیوع این بیماری تا دیروز، یکم بهمن خبر داد و افزود: بر اساس آخرین بررسی‌ها، ابتلای ۱۶۶ هزار و ۵۵۹ بیمار به قطعیت رسیده است.
دکتر «عبدالرسول همتی» همچنین با اعلام موارد بیماران مثبت یا مشکوک علامت دار که در مراکز درمانی استان بستری هستند، عنوان کرد: ۸۹ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بوده و خدمات درمانی دریافت می‌کنند.
او در ادامه با آرزوی سلامتی برای تمامی مبتلایان، از بهبودی ۱۶۱ هزار و ۱۶۴ مبتلا به کروناویروس در فارس خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده یا از ایزوله خانگی خارج شده اند. دکتر همتی اظهار کرد: متأسفانه با جان باختن دو هم استانی دیگر طی روز سه‌شنبه تا چهارشنبه، مجموع آمار جان باختگان این بیماری در استان از ابتدای شیوع تاکنون به سه هزار و ۹۷ نفر رسیده است. معاون بهداشت دانشگاه با تأکید بر عزم جدی همگانی برای رعایت اصول بهداشتی و پرهیز از ساده انگاری، از آنان خواست تا ضمن استفاده از ماسک و پرهیز از مسافرت، ترددهای غیرحضوری و پرهیز از شرکت در دورهمی‌های خانوادگی و تجمعات و شست‌وشو و ضدعفونی کردن مرتب دست‌ها و حفظ فاصله فیزیکی، در کاهش زمینه‌های شیوع بیماری و پیشگیری از موج جدید کرونا در استان سهیم شوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی