[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۶
  • دوره جدید

کیسه های زیست تخریب پذیر نانویی صادر شد، روزنامه شیراز نوین

یک شرکت دانش بنیان که موفق به تولید کیسه های زباله مقاوم و زیست تخریب پذیر با فناوری نانو شد، این محصول را صادر کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، یکی از تولیدکنندگان کیسه پلاستیکی زیست‌تخریب‌پذیر و مقاوم نانویی، محصولات خود را به خارج از کشور نیز صادر کرده است.
محمد علی ولیان مدیرعامل شرکت گفت: توسعه فناوری کیسه پلاستیکی زیست‌تخریب‌پذیر و مقاوم نانویی با هدف کمک به محیط‌زیست و کاهش پسماندهای پلاستیکی انجام شده و در حال حاضر این محصول از سوی بازار مورد پذیرش قرار گرفته است به طوری که در حال حاضر در میادین میوه و تره‌بار تهران و مشهد از این محصولات استفاده می‌شود.
وی ادامه داد: این نانو محصول توسط مدیران میادین میوه و تره‌بار تهران و مشهد مورد آزمایش و ارزیابی قرار گرفت و پس از اطمینان از عملکرد آن، از این نانومحصول در میادین میوه و تره‌بار این دو شهر استفاده می‌شود.
ولیان گفت: سال گذشته ۱۲۰۰ تُن کیسه پلاستیکی زیست‌تخریب‌پذیر و مقاوم نانویی به عراق صادرات داشتیم که امسال به دلیل مشکلاتی که اتفاق افتاد امکان صادرات نداشتیم. در حال حاضر ماهانه تقریباً ۲۰ تن از کیسه پلاستیکی زیست‌تخریب‌پذیر نانویی تولید و به بازار عرضه می‌کنیم.
به گفته مدیرعامل شرکت، این محصولات نسبت به پلاستیک‌های رایج از مزیت‌های زیادی برخوردار هستند. مقاومت کششی و فیزیکی بالا، مقاومت در برابر حرارت و زیست‌تخریب‌پذیری از جمله ویژگی‌های این محصول است.
وی با بیان اینکه پسماند غذا و دیگر مواد فاسد شدنی درون کیسه زباله یک مکان مطلوب برای رشد باکتری‌ها هستند که باعث ایجاد آلودگی می‌شوند،گفت: در این کیسه‌ها، نانوذرات آنتی‌باکتریال از رشد میکروارگانیسم‌هایی که موجب فساد و ایجاد آلودگی می‌شوند، جلوگیری می‌کنند. نانوذرات اکسیدروی فعالیت ضدباکتریایی قوی را در برابر باکتری‌های بیماری‌زا از خود نشان می‌دهند.
به گفته مدیر شرکت، در نتیجه کیسه‌های آنتی‌باکتریال این شرکت بسیار مورد توجه بیمارستان‌ها قرار دارد و در حال حاضر تعدادی از کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها از این کیسه‌ها استفاده می‌کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی