[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۵
  • دوره جدید

فجر با تقویت در نیم فصل به لیگ برتر می رسد ، روزنامه شیراز نوین

    میثم محجوبی - شیراز نوین
با گذشت 10 هفته از رقابت های لیگ دسته اول فوتبال کشور در فصل جاری، یکی از تیم های شیرازی در جمع مدعیان قرار دارد و دیگری کاندیدای جدی سقوط است.
هر دو تیم شیرازی بازی های هفته جاری خود را با شکست پشت سر گذاشتند تا نسبت به آینده آنها تردیدهایی به وجود بیاید. بدتر اینکه، هر دو تیم در مقابل تیم های ته جدولی شکست خوردند، اتفاقی که کاملاً دور از انتظار بود. فجر شانس این را داشت که با برتری در رشت مقابل چوکا، صدرنشین مسابقات شود و قشقایی هم می توانست با کسب سه امتیاز خانگی برابر ضعیف ترین تیم لیگ، خود را از جمع قعرنشینان جدا کند اما هیچ یک از این اتفاقات رخ نداد.
مهدی فروردین سرمربی سابق تیم های استان فارس از جمله قشقایی که حالا نماینده مجلس شورای اسلامی و رئیس فراکسیون ورزش است، نظرات متفاوتی نسبت به این دو تیم دارد. 
فروردین در گفت و گو با شیراز نوین، نظر مثبت تری نسبت به فجر شهیدسپاسی ارایه داد و گفت : فجر تیم خوبی نشان داده و فارغ از شکست اخیر، در هفته های اخیر بهتر کار کرده و راه افتاده. البته این تیم نیاز به تقویت دارد و باید در نیم فصل چند بازیکن را به ترکیبش اضافه کند. 
وی افزود: وضعیت فجر در جدول چندان بد نیست و از طرفی می بینیم که تیم های مدعی هم چندان قدرتمند نیستند. وقتی استقلال خوزستان صدرنشین در مقابل قشقایی در ایجاد موقعیت گل ناتوان است، یعنی تیم های مدعی هم قدرت چندانی ندارند و فرصت خوبی است که فجر شهیدسپاسی با کمی تقویت و بیشتر کار کردن، بتواند به لیگ برتر برسد.
فروردین در مورد وضعیت تیم سابقش نیز گفت: قشقایی در مقابل تیم های مدعی نتایج بهتری گرفته اما در مقابل تیم های ضعیف تر شکست خورده. دلیل این مسأله این است که بازیکنان قشقایی در مقابل نام های بزرگ، خود به خود انگیزه دوچندان دارند اما در مقابل تیم های پایین جدول، این انگیزه باید از طریق دیگری منتقل شود. 
نماینده مجلس شورای اسلامی در توضیح این موضوع گفت: شما وقتی به حقوق مادی بازیکنانتان توجه کنید، می توانید توقع داشته باشید که آنها در مقابل نام های کوچک هم با انگیزه فراوانی ظاهر شوند. برای بازی با فجر شهیدسپاسی که دربی محسوب می شود، انگیزه زیادی وجود دارد اما اگر توانستید این انگیزه را در برابر نود ارومیه هم حفظ کنید، آن وقت است که کار درست را انجام داده اید.
وی ادامه داد: زمانی که مربی بودم، همیشه برای مقابله با تیم های پایین جدول نگران بودم. حتی زمانی که در فیروزآباد مربی گری می کردم، هیچ وقت تیم هایم به تیم‌های شیرازی نمی باختند چون اسم شیراز که می آمد، بازیکنان خیلی خوب خودشان را آماده می کردند اما به گراش و گله دار که می رسیدیم، می باختیم،چون انگیزه دادن به آنها در چنین مسابقاتی کار ساده ای نبود. 
مهدی فروردین در پایان گفت: قشقایی هفته بعد هم مقابل تیم انتهای جدولی مشکل خواهد داشت، مگر اینکه پاداشی به بچه ها داده شود. کاری که باید پس از بازی خوب و نتیجه مطلوب در اهواز انجام می شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی