[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۳
  • دوره جدید

مرغداران شیراز جوجه‌ریزی را آغاز کردند ، روزنامه شیراز نوین

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز گفت: با رفع اشکالات سامانه بازرگاه میل و رغبت جوجه ریزی مرغداران افزایش یافته است. به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز، ذبیح اله سیروسی تصریح کرد: با اعلام مرغداران، به محض ورود جوجه به داخل سالن‌های پرورش، تیم ارزیابی، متشکل از کارشناسان امور دام و حراست جهاد کشاورزی و کارشناس دامپزشکی در واحد مذکور حضور می‌یابند و ضمن بازدید، در صورت تأیید از طریق سامانه سماصط و gis سهمیه دان مصرفی برای مدت چهل روز پرورش بارگذاری و از طریق سامانه بازرگاه خریداری می‌گردد. وی افزود: مرغ عرضه شده در سن چهل روزگی به عنوان مرغ سایز قلمداد گردیده که هم از نظر کیفیت غذایی و بهداشتی برای مصرف کننده مناسب بوده و هم برای تولیدکننده با در نظر گرفتن ضریب غذایی مقرون به صرفه است. 
سیروسی همچنین گفت: معمولاً میانگین گوشت این مرغ‌ها 1.5 الی 1.8 کیلوگرم است که در صورت تمایل مرغدار جهت افزایش وزن مابقی دان مصرفی از بازار آزاد تهیه خواهد شد. 
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: قیمت هر کیلو ذرت دولتی 1700 تومان و سویا 2800 تومان بوده که در بازار آزاد به ترتیب 4500 و 15000 تومان می‌باشد. وی با بیان اینکه مرغداران شیراز در دی ماه سال جاری 932000 واحد جوجه ریزی داشته اند گفت: این میزان نسبت به میانگین ماهیانه بیست درصد افزایش داشته است. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز همچنین افزود: محصول تولیدی به میزان1900 تن از اواسط بهمن تا اواسط اسفند به بازار عرضه خواهد شد که با جوجه ریزی بهمن ماه زنجیره مرغ ایام عید تا پایان سیزده نوروز تکمیل می‌گردد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی