[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

با موج چهارم کرونا مواجه هستیم ، روزنامه شیراز نوین

به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون، ۸۳ هزار و ۸۸۰ نفر در شیراز به کروناویروس مبتلا شده‌اند.
 به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» اظهار کرد: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون، بیش از ۵۹۶ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده که از این تعداد، ۱۶۷ هزار و ۲۲۲ مورد مثبت شناسایی شده است. معاون بهداشت دانشگاه افزود: هم اکنون ۵۹۰ بیمار مشکوک و دارای علامت کروناویروس در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۰۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ نیز به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های سطح استان بستری هستند. دکتر همتی ادامه داد: مجموع بهبودیافتگان از بیمارستان‌ها و ایزوله خانگی در استان نیز به ۱۳۴ هزار و ۱۸۳ نفر رسیده است. این مقام مسئول در دانشگاه با بیان اینکه متأسفانه ۳ نفر در روز جمعه به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند، افزود: با این موارد جدید، تاکنون آمار موارد فوتی به دلیل ابتلا به کرونا ویروس در فارس به سه هزار و ۱۰۸ نفر رسیده است.
معاون بهداشت دانشگاه با بیان اینکه تعداد موارد ابتلا به کروناویروس و بستری مبتلایان در بیمارستان‌ها و نیز تعداد مراجعه به مراکز منتخب سرپایی درمانی کرونا با یک شیب ملایم در حال افزایش است، گفت: احتمالاً در ابتدای موج چهارم بیماری کووید ۱۹ مواجه هستیم که اگر مشارکت مردم در رعایت دستورات بهداشتی در برابر کروناویروس کاهش یابد، باید منتظر بحرانی دوباره باشیم. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی