[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

کارتن‌خواب‌ها به گرم‌خانه رفتند، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل بهزیستی فارس گفت: استان در حالت آماده باش کامل است. بی سر پناهان و معتادان متجاهر در سراسر استان فارس توسط مراکز بهزیستی سامان دهی می‌شوند.
در پی تأکید رئیس سازمان بهزیستی کشور در خصوص سامان دهی افراد بی خانمان و معتادان متجاهر در سرمای شدید این روزها، کمیته مدیریت بحران بهزیستی استان فارس به حالت آماده باش درآمد.
 مدیرکل بهزیستی فارس گفت:به منظور سامان دهی معتادان متجاهر و افراد کارتن خواب در ایام جاری با توجه به برودت شدید هوا، جلسات هماهنگی با شورای اسلامی شهر شیراز و شهرداری صورت گرفت و پس از جلب مشارکت مشترک، سامان دهی افراد مذکور در ماه‌های پایانی سال در دستور کار قرار گرفت.
دکتر سید محمد صادق کشفی نژاد از تشکیل کمیته مدیریت بحران بهزیستی استان یاد کرد و گفت: بهزیستی فارس در تلاش است تا در این فصل سرد به افراد مذکور در سطح شهر خدمات مناسب ارائه دهد. وی ادامه داد: همچنین در بقیه شهرستان‌ها نیز آماده‌باش لازم برای حفاظت و ارائه خدمات و همچنین هشدارهای متعدد به مراکز جهت رعایت ایمنی در فصل سرد اعلام گردیده است. همچنین در این خصوص هماهنگی و جلسات مشترک با سازمان‌ها و دستگاه‌های مرتبط جهت بررسی وضعیت حساس فعلی و شناسایی ظرفیت‌های در دست، بازدید از مراکز شهرستان‌ها توسط معاونان و رؤسای ستادی فارس، بررسی سیستم‌های گرمایشی مراکز نگهداری روزانه و شبانه استان و آماده باش تیم اورژانس اجتماعی بهزیستی استان جهت مداخله به هنگام صورت پذیرفته است. مدیرکل بهزیستی فارس با بیان اینکه در استان فارس تقریباً حدود ۲۸۰۰ معتاد متجاهر وجود دارد، گفت: از این تعداد ۱۸۰۰ نفر توسط بهزیستی فارس با همکاری شهرداری، شورای شهر و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سامان دهی شده اند.
این سامان دهی از خردادماه با فعال سازی طرح سامان دهی مرکز ماده ۱۶ افزایش یافته است.
 کشفی نژاد اظهار داشت: کلیه معتادان کارتن خواب در فارس از خدمات بهزیستی بهره‌مند گشته اند. این حمایت شامل توزیع بسته‌های بهداشتی، سرپناه برای خوابیدن و در اختیار قرار دادن یک وعده غذای گرم در هر روز می‌باشد که توسط ۱۳ مرکز کاهش آسیب استان فارس روزانه در دست اجراست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی