[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۶
  • دوره جدید

رئیس دانشگاه پیام نور فارس: رکورد آزمون‌های الکترونیکی را شکستیم، روزنامه شیراز نوین

 رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس گفت: با برگزاری موفق 7هزار و 278 آزمون الکترونیکی در طول 25 روز، رکورد برگزاری آزمون‌های آنلاین در استان فارس با شرکت 238 هزار نفر، آزمون و ثبت 3 میلیون و 969 هزار و 627 پاسخ به سؤالات شکسته شد.
 دکتر محمدحسن صیف با بیان اینکه با تلاش خالصانه و شبانه روزی همکاران اداری و اعضای هیئت علمی دانشگاه پیام نور استان فارس، امتحانات نیمسال تحصیلی اول 1400-1399 با موفقیت چشمگیری به پایان رسید، افزود: کرونا نه تنها موجب توقف آموزش و یادگیری در دانشگاه پیام نور نشد، بلکه به موفقیت هرچه بیشتر این دانشگاه در توسعه آموزش الکترونیکی در برگزاری کلاس‌ها و آزمون‌های آنلاین کمک شایانی کرد.
وی با اشاره به برگزاری کلاس‌ها و امتحانات دانشگاه به صورت متمرکز استانی افزود: در نیمسال گذشته 25 هزار کلاس آنلاین در کنار 7 هزار و 278 آزمون در سامانه آموزش الکترونیکی این دانشگاه برای 28 هزار دانشجو برگزار شده است.
وی افزود: این موفقیت حاصل همدلی و همراهی همه همکاران اداری، علمی و مدرسان حق التدریس است و نشان از اهتمام و توجه این دانشگاه به توسعه علم در بسترهای آموزش مجازی و الکترونیک دارد.
به گفته رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس، حتی کسانی که در روستاها و نقاط دورافتاده بودند، نیز با کمترین مشکل موفق شدند در امتحانات شرکت کنند؛ زیرا سامانه طراحی شده نیاز به زیرساخت خاصی نداشته است. وی به یکی دیگر از تجربه‌های موفق پیرامون آزمون سازی با استفاده از مخزن سؤال نیز اشاره کرد و یادآور شد: با تجربه به دست آمده در نیمسال جدید همه آزمون‌ها، برای هر دانشجو اختصاصی سازی می‌شود. وی توضیح داد: آزمون‌های این دانشگاه به‌صورت اختصاصی برای هر دانشجو برگزار می‌شود؛ درواقع سیستم این امکان را فراهم می‌سازد که پرسش‌های دانشجویان با یکدیگر متفاوت باشد و در صورتی که سؤالی مشترک باشد نیز گزینه‌ها جابه‌جا خواهند شد. وی اضافه کرد: در ترم جاری نیز با برنامه ریزی هدفمند درصدد ارائه خدمات مطلوب الکترونیکی در حوزه برگزاری کلاس‌های آنلاین و آزمون‌های الکترونیکی با کیفیت بهتری هستیم.
دبیر منطقه 7 دانشگاه پیام نور افزود: خوشبختانه دانشگاه پیام نور با زیر ساخت‌های پیشرفته و به روز خود در حوزه آموزش الکترونیکی، خدمات مطلوبی را به دانشجویان در فضای مجازی ارائه کرده است که موجب شد در راستای مهار کرونا حضور دانشجویان در دانشگاه به حداقل ممکن کاهش یابد.
به گفته دکتر صیف، انتخاب واحد دانشجویان دانشگاه پیام نور از اول بهمن لغایت 8 بهمن خواهد بود و کلاس‌های الکترونیکی دانشجویان این دانشگاه نیز از 18 بهمن ماه در سامانه آموزش الکترونیکی دانشگاه پیام نور استان فارس آغاز خواهد شد.
در ادامه دکتر صیف درباره دروس عملی دانشجویان گفت: آن دسته از کلاس‌های عملی که با تحقیق و پژوهش انجام می‌شود، قطعاً مجازی است؛ اما حضور در کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها بنا بر تصمیم ستاد استانی و ملی مبارزه با کرونا ممکن است تا پایان ترم، صورت پذیرد؛ البته این کلاس‌ها به دلیل عدم ابلاغ دستورالعمل‌های مربوط تا به امروز برگزار نشده است. دانشگاه پیام نور به عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه دولتی کشور، در زمینه آموزش الکترونیکی به عنوان یک برند شناخته شده است؛ چراکه با توسعه زیرساخت‌های خود در زمینه آموزش مجازی و الکترونیکی نسبت به سایر دانشگاه‌ها، شرایط لازم را برای آموزش الکترونیکی بیش از ۴۰۰ هزار دانشجو فراهم ساخته است. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی