[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۹
  • دوره جدید

معاون فرماندار کوار: ضمانت زنجیره‌ای گامی برای تسریع در مقاوم‌سازی است، روزنامه شیراز نوین

بهنام ناهید، معاون فرمانداری کوار و طهمورث محمودی مدیر بنیاد مسکن این شهرستان از بانک‌های شهرستان فارس بازدید کردند. معاون فرماندار کوار در این بازدید بر لزوم مشارکت و همراهی بانک‌ها با بنیاد مسکن و تسریع در اعطای تسهیلات برای بازسازی مسکن محرومان با پذیرش ضمانت زنجیره ای تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان کوار، در راستای تسریع در جذب سهمیه تسهیلات مسکن روستایی و مددجویی و همچنین تسهیل در اخذ ضمانت‌ها و قبول ضمانت زنجیره ای توسط بانک‌ها از متقاضیان وام، بهنام ناهید معاون فرماندار کوار به همراه مهندس محمودی رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، رحیمی مدیر کمیته امداد شهرستان و سایر همراهان با حضور در بانک‌های ملی، مسکن، ملت، سپه و رفاه به صورت جداگانه با رؤسای بانک‌ها جلسه گذاشتند و بر لزوم تسهیل در اعطای تسهیلات تأکید کردند.
ناهید معاون فرماندار کوار در حاشیه این بازدیدها اظهار داشت: بانک‌های عامل با تسهیل در روند اخذ ضمانت سفته زنجیره ای کمک بزرگی به احداث و مقاوم سازی واحد‌های مسکن محرومان در روستاهای شهرستان می‌کنند.
وی افزود: بر اساس بند یک تصویب نامه هیئت وزیران مبنی بر اخذ ضمانت سفته زنجیره ای، رؤسای بانک‌های عامل با آسان گیری در ضمانت و اخذ ضمانت سفته زنجیره ای در راستای تسهیل در احداث مسکن محرومان تأثیرگذار باشند.
وی با بیان نقش بانک‌ها در رونق و توسعه اقتصادی و اجتماعی اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین نقش‌آفرینی‌های بانک‌ها کمک به حوزه ساخت‌و‌ساز واحدهای مسکونی مورد نیاز گروه‌های کم درآمد و متوسط جامعه در شهرهای مختلف است که از عوامل مهم در کمک به ایجاد رونق ساختمانی و تأمین مالی ساخت‌و‌سازهای مسکونی در جهت عرضه بیشتر در بازار مسکن محسوب می‌شود. 
وی افزود: بانک‌ها با پرداخت تسهیلات به سازندگان، نقش مهمی در تأمین مالی پروژه‌های ساختمانی و مسکونی ایفا می‌کنند و این نهاد مالی تخصصی در واقع مهم‌ترین اهرم و بازوی تأمین منابع مالی مکمل برای سازندگان محسوب می‌شود. 
ناهید با بیان اینکه هرگاه و در هر دوره‌ای تسهیلات ساخت مسکن چه به لحاظ میزان سقف و چه از نظر تعداد افزایش یافته است اثر محسوس آن در رونق فعالیت‌های ساختمانی و ساخت‌و‌سازها به وضوح مشاهده شده است، تأکید کرد: نقش تسهیلات‌دهی بانک‌ها در رونق بازار معاملات و ساخت‌و‌ساز مسکن نقشی انکارناپذیر است.
طهمورث محمودی مدیر بنیاد مسکن شهرستان کوار نیز در این بازدید با ارائه گزارشی از روند ساخت مسکن محرومان و مددجویان دراین شهرستان اظهار داشت: شهرستان کوار در قالب تفاهم نامه موجود سهمیه ساخت 40 واحد مسکن مددجویان و اقشار آسیب پذیر را دارد و در گام نخست 12 میلیارد ریال برای اعطای تسهیلات کم بهره و وام‌های بلا عوض به این شهرستان اختصاص یافته است.
در این بازدیدها مقرر شد با حل مشکل مربوط به ضمانت تسهیلات بانکی که عمده دغدغه متقاضیان احداث مسکن روستایی است، بانک‌ها نسبت به اجرایی کردن ضمانت زنجیره ای اقدام لازم را به عمل آورند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی