[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۵
  • دوره جدید

۶۱میلیون نفر در طرح شهید سلیمانی غربالگری شده‌اند، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به ظرفیت ۵۰۰ هزار نفری بسیجیان در طرح شهید سلیمانی، گفت: تاکنون در قالب طرح مقابله با کرونا موسوم به طرح شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی ۶۱میلیون نفر از جمعیت کشور غربالگری شده اند. به گزارش ایسنا به نقل از سپاه نیوز، سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین دیروز در جلسه قرارگاه امام رضا(ع) که با حضور فرمانده کل سپاه برگزار شد، افزود: تاکنون در قالب طرح مقابله با کرونا موسوم به طرح شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی ۶۱میلیون نفر از جمعیت کشور غربالگری شده اند و در این چهارچوب بیش از ۲۶۰هزار بسیجی به کار گرفته شده اند که هنوز با توجه به ظرفیت موجود ۵۰۰هزار نفری بسیجیان در این طرح، ظرفیت‌های بیشتری برای به کار گیری داریم.
وی گفت: بیش از ۴میلیون سفیر سلامت در طرح شهید سلیمانی همکاری می‌کنند که نقش مؤثری در پیشبرد موفق این طرح داشته اند.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: اجرای این طرح یک تجربه درخشان دیگر با همکاری و مشارکت نیروهای فداکار بسیجی و وزارت بهداشت به یادگار گذاشت. وی گفت: البته هر قدر فعالیت‌ها در جامعه عادی و رعایت‌ها کمتر شود، ابتلاها به بیماری کرونا بیشتر خواهد شد و قطعاً رعایت هرچه بیشتر دستورالعمل‌ها و پیشگیری‌های لازم، آمارهای ابتلا و فوتی را کمتر خواهد کرد؛ به ویژه اینکه باید توجه داشت هنوز در کشور ما واکسیناسیون آغاز نشده است.
سردار سلیمانی افزود: از طرفی مواردی هم از ابتلا به ویروس جهش یافته کرونا در کشور مشاهده شده است و به پایان سال و افزایش دید و بازدیدها هم نزدیک می‌شویم؛ بنابراین جدی گرفتن هرچه بیشتر دستورالعمل‌های بهداشتی برای جلوگیری از افزایش آمارهای کرونایی ضروری است.
وی افزود: در ادامه اجرای طرح شهید سلیمانی، برای بهمن و اسفند اقدامات بیشتری را پیش بینی کرده ایم. رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: در این چهارچوب علاوه بر تداوم این طرح یک مرحله ریشه کنی را هم با همکاری وزارت بهداشت و درمان برنامه ریزی خواهیم کرد و امیدواریم بتوانیم این مرحله را در فروردین و اردیبهشت سال آینده عملیاتی کنیم و از این طریق بیماری کرونا را در کشور کاملاً ریشه کن کنیم. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی