[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۶
  • دوره جدید

مقایسه شاخص کیفیت هوای شیراز طی سال‌های ۹۸ و ۹۹، روزنامه شیراز نوین

اداره کل حفاظت محیط زیست فارس آمار مقایسه شاخص کیفیت هوا طی سال‌های 98 تا 99 را منتشر کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس، قاسم نهاوندی، معاون نظارت و پایش گفت: آلودگی هوا یکی از عوامل مهم تهدید کننده سلامت انسان می‌باشد. کیفیت نامطلوب هوا باعث ایجاد آسیب‌های زیادی بر انسان و محیط زیست و اثرات بهداشتی مختلف می‌شود.
نهاوندی افزود: با توجه به اینکه میزان AQI در روزهای پاک بین 0 و 50 است. کیفیت هوا رضایت بخش است و آلودگی هوا بی خطر یا کم خطر است. شاخص کیفیت هوای کلان شهر شیراز در سال 98 و 99 تعداد روزهای پاک 5 درصد بوده است. وی عنوان کرد: برای روزهای قابل قبول میزان AQI در این حالت بین 51 تا 100 است و کیفیت هوا قابل قبول است؛ اگرچه بعضی از آلاینده‌ها ممکن است برای تعداد بسیار کمی از افراد با ملاحظات بهداشتی خاص همراه باشد؛ به عنوان مثال کسانی که نسبت به ازن حساسیت ویژه ای دارند ممکن است علائم تنفسی از خود بروز دهند. که در سال 98، 87 درصد روز قابل قبول و در سال 99، 85 درصد روز قابل قبول بوده است.
 نهاوندی تصریح کرد: همچنین روزهای ناسالم برای گروه‌های حساس میزان AQI در این حالت بین 101 و 150 است. بعضی از افراد گروه‌های حساس ممکن است اثرات بهداشتی خاصی را تجربه کنند؛ برای مثال مردمی که دارای بیماری ریه هستند نسبت به عموم مردم خطرات بیشتری را از مواجهه با ازن متحمل می‌شوند اما مردمی که بیماری ریوی یا قلبی دارند، خطر بیشتری را از مواجهه با ذرات معلق متحمل می‌شوند. ولی وقتی آلودگی هوا در این سطح قرار دارد، عموم مردم تحت تأثیر قرار نمی‌گیرند که بر اساس آمار مقایسه ای در سال 98، تعداد روزهای ناسالم برای گروه‌های حساس 8 درصد و در سال 99، 10 درصد روزها ناسالم گزارش شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی