[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

توان تولید گاز افزایش یافت ، روزنامه شیراز نوین

توان تولید گاز شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی با راه اندازی دو حلقه چاه منطقه عملیاتی آغار و دالان ۱.۷ میلیون متر مکعب افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، مدیر امور فنی این شرکت، گفت: در راستای انجام تعهدات زمستانی و تأمین گاز مورد نیاز کشور در این فصل متعاقب با نصب تسهیلات سر چاهی، احداث خط لوله و انجام اقدامات اصلاحی، ترمیمی، چاه توسعه‌ای شماره ۱۸ ناحیه دالان با دبی روزانه ۰.۹ میلیون متر مکعب، تولیدی شد.
مهندس سید محمود میرباقری افزود: عملیات حفاری این چاه توسط مهندسی و ساختمان شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و شرکت‌های حفاری طرف قرارداد و با مشارکت مدیریت‌ها و اداره‌های فنی و عملیاتی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی با انجام اسیدکاری و نصب و راه‌اندازی تسهیلات سرچاهی، پایان یافت.
وی ادامه داد: همچنین به طور همزمان با تکمیل و مستقل نمودن خط لوله چاه شماره ۱۴ ناحیه دالان این چاه نیز با دبی روزانه ۰.۸ میلیون متر مکعب گاز به مدار تولید بازگشت.
شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی بزرگ‌ترین با مرکزیت شیراز، یکی از شرکت‌های بهره‌بردار نفت و گاز تابعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران است که ۷۰ درصد گاز تولیدی این شرکت و ۲۰ درصد گاز مورد نیاز کشور را از پنج منطقه عملیاتی در سه استان فارس، بوشهر و هرمزگان تأمین می‌کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی