[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

استاندار فارس: تغییر فرمانداران اقدامی معقول بوده است، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: تغییر و جابه‌جایی برخی فرمانداران استان اقدامی معمول و معقول در وزارت کشور بوده و براساس ارزیابی‌های صورت گرفته انجام شده است. عنایت‌الله رحیمی در گفت و گو با ایرنا، در خصوص گفته برخی منتقدان مبنی بر تغییر فرمانداران استان بر اثر فشار نمایندگان مجلس شورای اسلامی افزود: دیدگاه و تفکر من را همه در استان می‌دانند و سعی کردم بر یک مدار عقلانیت و به دور از حاشیه سازی‌ها و چالش‌های وقت‌گیر در جهت خدمت بهتر به مردم محروم حرکت کنم. وی ادامه داد: برای هر ثانیه از وقت خود ارزش قائل هستم؛ به جهت اینکه می‌توانم در آن زمان خدمتی را به شهروندان و مردم شریف استان ارائه دهم.
استاندار فارس گفت: به جای اینکه ثانیه‌ها و دقایقی بخواهم درگیری و ایجاد جنگ و جدل بی‌حاصل کنم، اگر به کارهای مفید و مؤثر برای مردم بپردازم هم مورد رضایت خداوند و هم مورد قبول مردم است.
رحیمی بیان کرد: هیچ وقت آدمی نبودم که در مقابل فشار و تهدید، تعظیم و تکریم کنم؛ جابه‌جایی فرمانداران امری طبیعی است؛ مدتی فرمانداری در یک جایی مشغول خدمت می‌شود که به دلایلی موفق است یا توفیق کمتری دارد که با توجه به به شرایط زمانی و مکانی، فرمانداران را ارزیابی می‌کنیم.
وی ادامه داد: بر اساس ارزیابی‌ها فرمانداران جابه‌جا می‌شوند؛ ممکن است یک فرماندار نتواند شورای تأمین خود را خوب هماهنگ کند یا دستگاه‌های اجرایی بر تسلط او اعتقادی نداشته باشند و از هم پاشیدگی را در حوزه شهرستانی مشاهده کنیم که تغییراتی انجام می‌دهیم. استاندار فارس گفت: ممکن است یک فرماندار در یک شهرستان موفق نباشد اما در شهرستان دیگری با جمعیت بیشتر یا کمتر در حوزه گسترده‌تر یا محدودتر بتواند توفیق‌هایی داشته باشد و با معاونان و نیروهای جدیدتر بتواند به توسعه آن شهرستان کمک کند. رحیمی افزود: از طرفی باید تعامل مثبتی را با نهادهای تصمیم‌گیر و قدرت در سطح کشور اعم از ائمه جمعه، نهادهای امنیتی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسئولان قوه قضائیه داشته باشیم؛ اگر قرار باشد هر روز با یکدیگر چالش داشته باشیم، زمانی برای خدمت رسانی نخواهیم داشت. وی ادامه داد: سعی ما بر این است با رعایت حریم دولت و چهارچوب وظایف قانونی هر دستگاه به فعالیت خود بپردازیم و به هیچ وجه اجازه دخالت دیگران در حوزه اختیاراتی که بر عهده قوه مجریه است را نخواهیم داد؛ اما از نصایح و ارشادهای مشفقانه آنها که بتواند ما را در رسیدن به خدمات بیشتر به مردم یاری دهد، استقبال می‌کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی