[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۵
  • دوره جدید

آب‌بهای مشترکان کم‌مصرف رایگان می‌شود، روزنامه شیراز نوین

معاون عمرانی استانداری فارس اعلام کرد: بر اساس مصوبه هیئت وزیران، آب بهای مشترکانی که مصرف آنها مطابق الگوی تعیین شده باشد، با تخفیف ۱۰۰ درصد محاسبه خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، محمود رضایی اظهار کرد: پس از آغاز به کار فرایند تخفیف 100درصدی هزینه برق به مشترکان کم مصرف، دولت دوازدهم نسبت به ادامه این فرایند به وسیله رایگان کردن هزینه آب مشترکان کم مصرف اقدام کرد. در این راستا هیئت وزیران جزئیات طرح رایگان کردن هزینه آب مشترکان کم مصرف را نیز اعلام کرد.  معاون عمرانی استانداری فارس تصریح کرد: مطابق این مصوبه و با هدف بهینه سازی مصرف آب و تشویق مشترکان کم مصرف خانگی، به وزارت نیرو اجازه داده می‌شود صورت حساب آب و فاضلاب مشترکان با مصرف تا یک سوم الگوی تعیین شده قانون توسعه و بهینه سازی آب شرب شهری و روستایی در کشور را با تخفیف 100 درصد محاسبه کنند. رضایی خاطرنشان کرد: این تخفیف صرفاً سکونتگاه‌های دائمی در حال بهره برداری شهری و روستایی را شامل شده و واحدهای خالی از سکنه و سکونتگاه‌های غیردائم نظیر باغ ویلاها و خانه باغ‌ها را شامل نخواهد شد. 
وی گفت: مشترکان با مصرف ماهیانه بیش از الگوی مصرف، ۶ ماه فرصت دارند تا نسبت به اصلاح رفتار مصرفی و کاهش مصرف آب اقدام کنند. به گفته معاون عمرانی استانداری فارس در پایان این دوره، بهای آب آن دسته از مشترکانی که مصرف آنان بیش از الگوی تعیین شده باشد، به پیشنهاد وزارت نیرو و تصویب شورای اقتصاد افزایش خواهد یافت.  رضایی عنوان کرد: در راستای اجرای این مصوبه وزارت نیرو موظف شده است ضمن اطلاع رسانی، آموزش و فرهنگ سازی، مشترکان پرمصرف را نسبت به استفاده از وسایل کاهنده مصرف با هدف اصلاح رفتار و کاهش مصارف غیرضروری ترغیب کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی