[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

منجلاب ارزی، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت نمایندگان و رئیس کمیسیون صادرات، واردات و گمرک اتاق بازرگانی فارس با بیان اینکه هیچ اقدام قاطعی برای راهگشایی صادرات در کشور انجام نشده است، گفت: باید راهی برای گشایش در امر صادرات کشور اتخاذ شود؛ در غیر این صورت وضعیت صادرات کشور دچار مشکلات اساسی خواهد شد.
به گزارش دریافتی شیرازنوین، خسرو فروغان در جلسه کمیسیون صادرات، واردات و گمرک اتاق بازرگانی فارس که به صورت وبینار برگزار شد، بیان کرد: تاکنون اتاق بازرگانی فارس به عنوان پارلمان بخش خصوصی نامه نگاری‌های متعددی را در حوزه مشکلات ارزی صادرکنندگان به همراه ارائه راهکارهای عملیاتی و کاربردی به اتاق ایران و مسئولان ارشد دولتی کشور انجام داده است.
وی با بیان اینکه متأسفانه تاکنون هیچ اقدام قاطع و راهگشایی برای تسهیل در فرایند تجارت خارجی در کشور انجام نشده است، افزود: انتظار بخش خصوصی استان پیگیری مشکلات ارزی صادرکنندگان استان توسط استاندار فارس در سطح کشور و طرح با مسئولان ارشد کشور از جمله وزیر صمت است.فروغان اظهار داشت: شاید رئیس بانک مرکزی نخواهد صدای فعالان اقتصادی و بخش خصوصی را بشنود، اما وزیر صنعت، معدن و تجارت شنونده صدای بخش خصوصی است. رئیس کمیسیون صادرات، واردات و گمرک اتاق بازرگانی فارس اضافه کرد: همچنین نیاز است جلسه کارگروه توسعه صادرات استان با فوریت در خصوص مشکلات ارزی صادرکنندگان و تولید کنندگان استان برگزار شود تا بتوانیم مسائل این بخش استان را احصا و شناسایی کنیم. وی ادامه داد: مسئولان ادعا می‌کنند که با تصمیمات حوزه صادرات کشور را بهبود بخشیده اند اما واقعیت این طور نیست و نه تنها مشکلی از بخش خصوصی حل نشده بلکه روز به روز بر مشکلات افزوده می‌شود و در حال حاضر تفاوت قیمت ارز بازار آزاد و نیمایی ضربه بزرگی را به تولید و صادرکنندگان ما وارد کرده است.
فروغان عنوان داشت: در شرایط فعلی بسیاری از صادرکنندگان و تولیدکنندگان بزرگ و باسابقه ضررهای فراوانی کرده اند؛ در حالی که فعالان اقتصادی و بخش خصوصی با علاقه و عشق به کشور در میدان حضور دارند و علی رغم تمام سختی‌ها به وظایف خود به عنوان سربازان اقتصادی این مرز و بوم تلاش می‌کنند اما حمایت نمی‌شوند. وی با بیان اینکه حتی ارائه کوتاژ صادراتی توسط صادرکنندگان به واردکنندگان نیز نتوانسته مشکلات ارزی کشور را تسهیل کند، تصریح کرد: متأسفانه فرصت‌های بسیاری از دست رفته و ضررهای بخش خصوصی و تجار را کسی نمی‌بیند و پاسخ گو نیست. فروغان افزود: سربازان اقتصادی بخش خصوصی به دنبال نفوذ در بازارهای بین المللی و ارائه کالاهای باکیفیت ایرانی هستند اما با تصمیم‌های غیرکارشناسی و صدور بخش‌نامه‌های متعدد داخلی گره‌هایی بر سر کار این‌ها قرار داده می‌شود و فعالیت‌های آنها قفل می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی