[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۶
  • دوره جدید

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس: دانش‌آموختگان دانشگاهی نیازمند مهارت‌آموزی هستند ، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: دانش آموختگان مراکز دانشگاهی علی رغم برخورداری از دانش بالا، باید مهارت کافی برای حضور در عرصه‌های کشاورزی را فرا گیرند.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، حسین پژمان دیروز دوشنبه ششم بهمن ماه در نشست با حشمت کوشکی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس ابراز کرد: در بخش اجرا تجارب عملی و مهارت فنی کاربرد زیادی دارد؛ از این رو باید به مهارت آموزی بیش از پیش توجه شود.
وی با اشاره به همکاری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای با سازمان جهاد کشاورزی استان فارس در زمینه آموزش به بهره برداران بخش کشاورزی، تصریح کرد: به منظور افزایش بهره وری از پتانسیل‌های موجود، ارگان‌ها نباید به صورت جزیره ای و یا موازی کاری اقدام کنند.
وی بر ضرورت توجه به یافته‌های تجربی در شرایط اقلیمی متفاوت و مستندسازی تجارب عملی تأکید کرد.
پژمان با اشاره به ارزش اقتصادی گیاهان دارویی و کشت‌های گلخانه ای، خواستار تدوین سند همکاری سازمان جهاد کشاورزی و اداره کل فنی حرفه ای استان فارس با محوریت این دو موضوع شد.
وی افزود: در این زمینه با کمیته امداد امام خمینی(ره) تفاهم نامه ای نوشته و با آموزش نیروهای تحت پوشش این کمیته در نهایت کارآفرینی ایجاد شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس به ضرورت تشکیل شبکه مویرگی انتقال دانش و مهارت آموزی کشاورزی گریزی زد و گفت: مهارت‌های نوین از مراکز تحقیقاتی و کارشناسان اجرایی تا سطح بهره برداران بخش کشاورزی باید منتقل شود. پژمان اظهار کرد: به منظور انتقال دانش از شیوه‌های نوین آموزشی و هوشمند سازی استفاده شود و کلیپ‌های آموزشی کوتاه در اختیار بهره برداران بخش کشاورزی قرار داده شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی