[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۵
  • دوره جدید

ورود تصفیه‌خانه صدرا به مدار، روزنامه شیراز نوین

حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی، رئیس کل دادگستری استان فارس و سید مصطفی بحرینی دادستان عمومی و انقلاب شیراز به همراه جمعی از مسئولان دادگستری استان فارس با بهمن بهروزی، رئیس هئیت مدیره و مدیر عامل و نیز جمعی از معاونان و مدیران شرکت آب و فاضلاب شیراز با هدف مشاهده روند پیشرفت و ارزیابی وضعیت اجرای پروژه از مراحل نهایی ساخت تصفیه خانه فاضلاب شرق صدرا که در یک قدمی افتتاح و بهره برداری قرار دارد، بازدید کردند. رئیس کل دادگستری استان فارس در این بازدید ضمن ابراز خرسندی، به مسئولان آبفا شیراز برای ساخت و تکمیل پروژه تصفیه خانه فاضلاب شرق صدرا خداقوت گفت و نوید افتتاح این تصفیه خانه فاضلاب را در دهه فجر داد.
 وی گفت: در دهه فجر مردم منتظر شنیدن خبرهای خوب هستند و امسال خبر خوب افتتاح تصفیه خانه فاضلاب صدرا بهترین خبر برای مردم این شهر است. وی بر تکمیل زیرساخت‌های شهر صدرا تأکید کرد و افزود: در زمینه اجرای زیرساخت‌ها، آبفا شیراز پیشرفت‌های بسیار خوبی داشته و اجرای این تصفیه خانه خدمت بزرگی به مردم صدرا بوده است. حجت الاسلام موسوی گفت: یکی از وظایف دادگستری در سند تحول قضائی احیای حقوق عامه است. رئیس کل دادگستری استان فارس در ادامه افزود: قبل از احداث تصفیه خانه مشکلات زیست محیطی در صدرا مطرح بود.
وی از عملکرد خوب، سریع و دقیق آبفا شیراز با وجود کمبود اعتبار و بودجه‌ها قدردانی کرد و ابراز داشت: شرکت آب و فاضلاب شیراز به وعده خود عمل کرد و همه مقدمات افتتاح فراهم شده و در دهه فجر این هدیه خوب تقدیم مردم صدرا می‌شود.
این مقام مسئول افزود: با افتتاح این تصفیه خانه، قسمت اعظم شهر صدرا از امکان تصفیه بهداشتی فاضلاب برخوردار می‌شوند. 
حجت الاسلام و المسلمین موسوی به نقش پررنگ دستگاه قضائی در اجرای مطالبات مردم در شهر صدرا تأکید کرد و اظهار داشت: دادگستری همکاری لازم را برای ساخت تصفیه خانه غرب صدرا جهت حل مشکل فاضلاب مردم خواهد داشت. 
در این بازدید رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز ضمن تشکر از همراهی و مساعدت شرکت عمران و شهرداری صدرا گفت: تصفیه خانه شرق صدرا برای جمعیتی بالغ بر ۷۸هزار نفر و ظرفیت ۱۳هزار متر مکعب تصفیه بهداشتی فاضلاب در شبانه روز پیش بینی شده است.
بهمن بهروزی افزود: عملیات اجرایی این پروژه در دی مال سال ۹۵ شروع شد و اکنون آماده بهره برداری است و در دهه فجر امسال توسط ریاست محترم جمهوری به وسیله ویدئوکنفراس و به صورت رسمی افتتاح و به مردم صدرا تقدیم می‌شود.
وی افزود: وقفه کوتاهی که برای ساخت و تکمیل این تصفیه خانه فاضلاب ایجاد شد، برای خرید برخی تجهیزات وارداتی در دوران تحریم بود. بهروزی تصریح کرد: به طور کلی طرح فاضلاب شهر صدرا برای۵۲۳هزار نفر جمعیت پیش‌ بینی شده که باید برای آنها تصفیه خانه ساخته شود و اکنون این تصفیه خانه معادل ۷۸هزار نفر را در شهر صدرا تحت پوشش خدمات خود قرار می‌دهد. 
مدیرعامل آبفا شیراز به ایجاد همزمان شبکه جمع آوری فاضلاب در صدرا با اجرای ساخت تصفیه خانه اشاره کرد و افزود: حدود ۶۰۰ کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب در صدرا پیش بینی شده که ۲۵۰ کیلومتر آن اجرا شده و مابقی در دست انجام است.
وی در ادامه گفت: مطالعات ساخت تصفیه خانه غرب صدرا انجام شده و در حال پیگیری جهت انجام مناقصه است.
بهروزی در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت آب رسانی به شهر صدرا اشاره کرد و گفت: با اجرای خط دوم آب رسانی به شیراز که بخشی از آن به صدرا اختصاص داده شد، امسال در شهر صدرا مشکل کمبود آب شرب نداشتیم. در این بازدید رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز ضمن معرفی فرایند تصفیه در بخش‌های مختلف این تصفیه خانه پیشرفته و توضیحات فنی، به اتمام عملیات تصفیه خانه با توجه به اقدامات چند ماهه اخیر اشاره کرد و گفت: علی رغم شرایط سخت تحریم و کمبود منابع مالی، شرکت آبفا شیراز تمام توان خود را برای بهره برداری هرچه سریع تر تصفیه خانه به کار برد و وعده ای را که جهت بهره برداری این تصفیه خانه داده بود، در مناسب ترین زمان ممکن محقق ساخت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی