[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

مهار چالش‌های اجتماعی ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان فارس، مدیرکل بهزیستی فارس از امضای تفاهم نامه ای با اصول همکاری‌های دوجانبه میان بهزیستی و دانشگاه پیام نور فارس خبر داد و گفت: به منظور ایجاد و گسترش هم فکری و همکاری‌های آموزشی پژوهشی در راستای اعطای تلاش متقابل در حل مشکلات و معضلات علمی تحقیقاتی، تفاهم نامه همکاری میان اداره کل بهزیستی و دانشگاه پیام نور فارس ایجاد و امضا شد.
دکتر سید محمدصادق کشفی نژاد اظهار داشت: این تفاهم نامه بر مبنای برآوردن نیازهای آموزشی و پژوهشی، خدمات کارگاهی و آزمایشگاهی، ارائه سمینارها و دوره‌های آموزشی کوتاه مدت مورد نیاز بهزیستی به منظور ارتقای توان علمی کارشناسان و محققان و بهره‌گیری از توانایی‌های بهزیستی جهت اجرای فعالیت‌های مشترک یا اختصاصی، آموزشی و پژوهشی، انتشار مقالات علمی تحقیقاتی، حمایت و هدایت پایان نامه‌های دانشجویان در راستای جامعه هدف بهزیستی، بررسی پروژه‌های تحقیقاتی و پشتیبانی از سمینارها کنفرانس‌ها، نمایشگاه‌ها و کارگاه‌های تخصصی علمی دانشگاه صورت گرفته است.
کشفی نژاد اظهار امیدواری کرد: این اتفاق می‌تواند اثربخشی طرح‌های مشترک بهزیستی و دانشگاه پیام نور را در استان فارس قوت بخشیده و با همکاری‌های دوجانبه و پشتیبانی علمی بیشتر از هر چیز به کاهش آسیب‌های اجتماعی و مرتفع ساختن چالش‌های این آسیب‌ها در جامعه به صورت تخصصی بپردازد. او همچنین افزود: در بحث تربیت مربی، بهزیستی می‌تواند کارورزی مربیان دانشگاه را برای دانشجویان در بستری مناسب ایجاد نماید و با شناسایی و تحقیقات به روز در جامعه از بسیاری از معضلات و آسیب‌های مورد نظر بهزیستی جلوگیری نماید.
او همچنین تصریح کرد: ایجاد بستر مناسب برای کارشناسان و محققان بهزیستی و نیز دانشجویان و اساتید دانشگاه، در پرورش نخبگان علمی بسیار حائز اهمیت بوده و همچنین در همین راستا می‌توان برای فرزندان تحت پوشش بهزیستی با شناسایی استعدادهای بالقوه شان برنامه‌ریزی‌های لازم فکری را جهت بالفعل شدن در نظر گرفت. 
مدیرکل بهزیستی فارس ادامه داد: ما قبلاً نیز نخبگان ملی بسیاری را در سطوح مختلف علمی، ورزشی و هنری از سوی خانواده‌ها و فرزندان تحت پوشش شاهد بوده ایم و تکرار این امر موجب قوت قلب ماست تا به این مسیر پربار اجتماعی سامان دهی بیشتری بدهیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی