[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۵
  • دوره جدید

شکایت بهزیستی از مرکز ترک اعتیاد متخلف، روزنامه شیراز نوین

مدیر روابط عمومی اداره کل بهزیستی اعلام کرد که در پی اطلاع از وضعیت نابسامان یک مرکز ترک اعتیاد بخش خصوصی و برخورد دور از شأن انسانی کارکنان این مرکز با افراد تحت درمان، بهزیستی ضمن انجام اقدامات قانونی سریع، نسبت به طرح دعوی حقوقی نیز اقدام می‌کند.
عبدالرحمن سلیم حقیقی در گفت و گو با ایسنا و در واکنش به انتشار فیلمی در شبکه‌های اجتماعی که نشان دهنده تصاویری بسیار دلخراش و غیرانسانی از رفتار مسئولان و کارکنان یک کمپ ترک اعتیاد در شهرستان شیراز بود، گفت: این مرکز بلافاصله بعد از انتشار فیلم، شناسایی و با همراهی دستگاه قضائی، پلمب شد.
او با بیان اینکه مرکز ترک اعتیاد یادشده، در محدوده روستای قلات و در شهرستان شیراز قرار دارد، رفتارهای مشاهده در فیلم را غیرانسانی، به دور از عقلانیت و بسیار مخاطره آمیز خواند و با تأکید بر اینکه بهزیستی بلافاصله از چنین اقداماتی اعلام انزجار کرده است، گفت: این مرکز پس از انتقال بیماران به سایر مراکز، با دستور قضائی پلمب شده و مسئولان و کارکنان آن بازداشت شدند.
سلیم‌ حقیقی خاطرنشان کرد که بعد از انتشار فیلم، جلسه فوق‌العاده‌ای روز جمعه ۱۰ بهمن با حضور افراد مسئول برگزار و موضوع سریعاً پیگیری شد و در اولین اقدام، بیماران حاضر در مرکز به سایر مراکز اقامتی میان مدت منتقل شدند. او با بیان اینکه طی جلسه‌ای اضطراری با حضور معاون دادستان و مسئولان کمپ‌های خصوصی، تذکرات جدی در خصوص رعایت همه پروتکل‌ها و شیوه‌نامه‌های مراکز پیشگیری و درمان اعتیاد داده شده است، خاطرنشان کرد: همچنین جلسه اضطراری کمیسیون نظارت ماده ۲۶ در راستای بررسی و مجازات مورد اخیر و پیشگیری از بروز موارد مشابه در آینده برگزار شد. 
مدیر روابط عمومی بهزیستی استان فارس از تنظیم شکوائیه حقوقی این اداره کل در خصوص رفتار نامناسب و غیرقانونی کمپ متخلف خبر داد و تأکید کرد که پیگیری قضائی لازم برای برخورد قانونی با عوامل چنین اقدامی انجام خواهد شد.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی