[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۴
  • دوره جدید

تلاقی بانک و تولید ، روزنامه شیراز نوین

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس، با اشاره به سفر نهم بهمن‌ماه جاری رئیس کل بانک مرکزی به این استان گفت: یکی از موارد مطرح شده در این سفر، بررسی و رفع موانع پیش‌روی بخش خصوصی فارس توسط کمیته‌های کارشناسی بانک مرکزی بود.
به گزارش شیرازنوین به نقل از ایرنا، ظفر افشون افزود: بر این اساس از بانک مرکزی تقاضا شد که با کمک بخش خصوصی و همکاری مجموعه‌هایی مانند گمرک، صنعت، معدن و تجارت و دارایی برای حل آن دسته از بخش نامه‌هایی که برای تجار و بازرگانان استان محدودیت‌هایی ایجاد ‌کرده اند و اجازه نمی‌دهد کارها به سرعت پیش رود، همکاری و مساعدت کند.
وی ادامه داد: همچنین در سفر رئیس کل بانک مرکزی به فارس، مقرر شد که ۶۰۰میلیارد تومان تسهیلات مورد نیاز برای تکمیل ۱۰۵ طرح با پیشرفت افزون بر ۹۰ درصد در اختیار استان فارس قرار داده شود تا به سرعت به بهره برداری برسد.
او اظهار داشت: همچنین حدود ۶هزار میلیارد تومان هم برای طرح‌های با پیشرفت ۶۰ تا ۹۰ درصد استان نیاز بود که مقرر شد در تهران با شبکه بانکی جلساتی برای تخصیص این عدد به استان برگزار شود.
افشون گفت: در مجموع در سفر رئیس کل بانک مرکزی، مباحث صادر کنندگان، وارد کنندگان و تولید کنندگان و صنعتگران مطرح و تصمیمات خوبی اتخاذ و قرار شد که موضوعات به شکل مصداقی در تهران دنبال شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی