[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۶
  • دوره جدید

بستری ۹۰ مبتلا به کرونا در آی‌سی‌یو، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت علوم پزشکی شیراز گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۴ نفر از مبتلایان به کرونا در استان فارس جان باختند و ۹۰ نفر نیز در بخش‌های «آی سی یو» بستری هستند. به گزارش مهر، دکتر عبدالرسول همتی با اعلام آخرین وضعیت بیماری کووید ۱۹ در فارس، گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۵۹۰ هزار و ۳۰۰ تست تشخیصی به روش مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۱۶۷ هزار و ۶۵۳ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.
وی ادامه داد: همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، ۱۷هزار و ۴۳۵ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد هزار و ۳۷۱ بیمار مثبت نیز به این روش شناسایی شده و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۱۶۹هزار و ۲۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است. او اضافه کرد: تاکنون ۱۶۲هزار و ۸۶۶ بیمار کووید ۱۹ نیز با بهبودی کامل از بیمارستان‌ها مرخص یا از ایزوله خانگی خانگی خارج شده‌اند.
معاون بهداشت دانشگاه با ابراز تأسف جان باختن ۴ هم استانی در ۲۴ ساعت گذشته اعلام کرد: جمع جان باختگان بیماری کووید ۱۹ در فارس از ابتدای شیوع تا امروز به سه‌هزار و ۱۳۷ نفر رسیده است.
دکتر همتی ادامه داد: امروز و بر اساس آخرین آمارها، ۵۶۹ بیمار مثبت و مشکوک و دارای علائم کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۹۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان، خدمات درمانی دریافت می‌کنند.
دکتر همتی با اشاره به اینکه در وضعیت موج جدیدی از بیماری هستیم و بر اثر عادی انگاری و سهل انگاری برخی از مردم، شهرستان‌های شیراز، ممسنی، زرقان، پاسارگاد و استهبان از وضعیت آبی به وضعیت زرد تغییر کرده است و اگر روند رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی ادامه اشته باشد، منجر به تغییر وضعیت به قرمز می‌شود، از هم استانی‌ها خواست با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی با مجموعه سلامت استان همکاری کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی