[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۹
  • دوره جدید

نگرانی در خصوص تخریب منازل روستایی پس از زلزله وجود ندارد، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی فارس گفت: در صورت رخداد زلزله معمولی هیچ نگرانی در خصوص تخریب منازل روستایی وجود نداشته و مقاوم سازی در حال انجام است. عطاءالله زمانی در گفت و گو با مهر، بیان کرد: با توجه به اقدامات مقاوم سازی منازل روستایی نگرانی در خصوص تخریب منازل روستایی پس از زلزله‌های معمولی وجود ندارد این در حالی است که بیش از ۳۷۶هزار مسکن روستایی در استان فارس بر اساس آمارهای رسمی وجود دارد.
وی افزود: در راستای انجام وظایف قانونی این اداره کل تاکنون بالغ بر ۲۴۰هزار مسکن روستایی را مقاوم سازی کرده و ۵۲هزار واحد مسکن روستایی نیز پس از وقوع حادثه توسط این اداره کل مقاوم سازی شده است.
زمانی تأکید کرد: یکی از وظایف قانونی این اداره کل افزایش مقاومت در منازل روستایی و ایجاد شرایط مناسب باری مقاومت سازی است تا بتوان زمینه افزایش مهاجرت‌های معکوس از نقاط شهری به روستاها و افزایش ضریب ایمنی زندگی روستایی فراهم کنیم.
او در ادامه یادآور شد: بالغ بر ۲۸۲هزار سند روستایی نیز برای ساکنان روستاهای استان فارس صادر شده است. لازم به یادآوری است که آمارهای نوسازی و مقاوم سازی در استان فارس بالغ بر ۱۵ درصد از میانگین کشور بیشتر است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی