[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۹
  • دوره جدید

تخصیص ۵ درصد از اعتبارات عمرانی فارس به شهرستان بیضا و سپیدان، روزنامه شیراز نوین

سهم اعتبارات عمرانی بیضا و سپیدان از میانگین شهرستان‌های استان بیشتر است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، محمود رضایی با اعلام این مطلب اظهار کرد: در سال ۹۹ سهم شهرستان‌های سپیدان و بیضا از مجموع منابع دریافتی استان، از محل تملک دارایی‌های سرمایه ای، معادل ۵ درصد و میانگین سهم شهرستان‌های استان از این منابع۲/۸ درصد بوده است. 
وی ادامه داد: همچنین در سال ۹۹ از مجموع اعتبارات استانی، رقمی معادل ۵۱۵۰۰میلیون ریال از محل درآمدهای مرتبط با مالیات بر ارزش افزوده برای شهرستان سپیدان و مبلغی معادل ۱۲هزار میلیون ریال از همین محل برای تأمین اعتبارات عمرانی شهرستان بیضا تخصیص داده شده است.
معاون عمرانی استانداری فارس در ادامه به موضوع جدید التأسیس بودن شهرستان بیضا اشاره و عنوان کرد: در حال حاضر تکمیل زیرساخت‌های این شهرستان با مشکلاتی روبه‌روست؛ موضوع تأمین اعتبار برای احداث ساختمان فرمانداری و سایر ادارات شهرستان، در شورای برنامه ریزی استان و کمیته برنامه ریزی شهرستان مطرح و اقدامات خوبی متناسب با اعتبارات استان در این زمینه انجام شده است. رضایی همچنین به اقدامات زیرساختی صورت گرفته طی ۵ سال گذشته در شهرستان‌های سپیدان و بیضا اشاره و عنوان کرد: بررسی وضعیت زیرساخت‌های این دو شهرستان در سال‌های مذکور، از اهتمام جدی استان در تأمین اعتبار برای توسعه زیرساخت‌های حیاتی در حوزه‌های آب، برق، گاز و مخابرات آنها گواهی می‌دهد. 
وی در خصوص وضعیت گازرسانی به سپیدان و بیضا، از بهره مندی ۱۰۰ درصدی خانوارهای شهری این شهرستان‌ها از نعمت گاز خبر داد. به گفته او وضعیت بهره مندی خانوارهای روستایی این دو شهرستان از شبکه سراسری گاز نیز در شرایط مطلوبی قرار دارد. در حال حاضر ۹۹/۶ درصد از خانوارهای روستایی شهرستان بیضا و ۷۹ درصد از خانوارهای روستایی شهرستان سپیدان به شبکه گاز سراسری متصل هستند.
 معاون عمرانی استانداری فارس همچنین به اقدامات صورت گرفته در شهرستان‌های بیضا و سپیدان در حوزه برق رسانی اشاره و عنوان کرد: طی ۵ سال گذشته ۱۴/۳ کیلومتر برق رسانی، با اعتباری معادل ۲۷هزار میلیون ریال در شهرستان سپیدان انجام شده است. در همین مدت در شهرستان بیضا نیز ۶ کیلومتر برق رسانی با هزینه ای معادل ۱۱۷۸۸میلیون ریال صورت گرفته است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی