[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

حمایت مادی و معنوی از پژوهشگران، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری فارس گفت: چتر حمایتی بسیج علمی، پژوهشی و فناوری بر سر نخبگان استان است و در زمینه‌های مادی و معنوی از آنها حمایت می‌شود.
احمدرضا قاسمی صبح دیروز شنبه 11 بهمن ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه به فعالیت ۴هزار و ۲۰۰ پایگاه بسیج در سطح استان، اشاره کرد و افزود: هدف این سازمان تقویت بنیه علمی در بدنه بسیج و شناسایی و بهره گیری از ظرفیت‌های مخترعان و نخبگان در شهرستان‌هاست و در این زمینه نزدیک به ۱۰ مرکز رشد در راستای حمایت مادی و معنوی از بسیجیان در طرح‌های صنعتی و نیمه حرفه ای ایجاد شده است.
وی در بخش دیگری از سخنانش از فعالیت کارگروه‌های مختلفی در عرصه‌های گردشگری، سلامت، عمران، کشاورزی و صنعت در شهرستان‌های فارس خبر داد و افزود: در دهه فجر امسال برنامه‌هایی مانند گردشگری انقلاب، ظرفیت سازی میان میراث فرهنگی و ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و سازمان بسیج علمی و فناوری استان، بازدید از کارخانه نوآوری، سخنرانی مجازی با محوریت سردار سلیمانی، گردشگری علمی و نشست کارگروه خانه نخبگان در دستور کار خواهد قرار گرفت. این مقام مسئول با بیان اینکه با تلاش‌های انجام شده و اثربخشی به دنبال ظرفیت سازی و هم افزایی هستیم، اظهار داشت: در راستای رفع نیازها و موانع جشنواره ای با عنوان جهادگران علم و فناوری با هدف امیدآفرینی در جامعه نخبگان با حضور سردار دکتر رحیمی، مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی کشور و مسئولان استانی به صورت مجازی و با مشارکت محدود ۴۰ نفری برگزار می‌شود. 
همچینی آیین تجلیل از برترین‌های کنکور در مقاطع کارشناسی، و کارشناسی ارشد و دکتری، افتتاح پایگاه دومین علمی وقفی در زرین دشت، تجیل از مدیران علمی نواحی استان در ۵ ناحیه جهرم، بقیه الله، مرودشت، محمد رسول الله(ص) و قیروکارزین و قدردانی از خانواده یک شهید مدافع سلامت از دیگر برنامه‌های جشنواره جهادگران است. رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری فارس در ادامه با اعلام حمایت مادی و معنوی از نخبگان با هدف تقویت ابعاد انگیزشی در آنها تصریح کرد: جوانان نخبه با ارائه ایده اولیه از تسهیلات 3.5 تا 5میلیون تومانی بلاعوض برخوردار شده و در صورت اعلام نیاز ارگان‌ها و نهادها یا دستگاهی به اختراع یا ایده صنعتی آنها، مبلغ 60میلیون تومان اعطا خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی