[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

دلمه قارچ پرشده با سبزیجات، روزنامه شیراز نوین

مواد لازم برای 15 نفر
قارچ بزرگ15 عدد 
پیاز1 عدد 
سیر3 حبه 
فلفل سبز1 عدد 
بادمجان1 عدد 
گوجه فرنگی1 عدد 
نمک و فلفل مقدار کافی 
پنیر پیتزامقدار کافی 
آبلیمو یک چهارم قاشق غذاخوری 
روغن مایع مقدار کافی 
فلفل دلمه نارنجی1 عدد

طرز تهیه:
غذاهای ترکی بسیار خوشمزه و هماهنگ با ذائقه ما ایرانی ها هستند و تعریف دلمه های خوشمزه ترکی را که همه ما شنیده‌ایم و در خوشمزگی آنها شکی نیست. لذا در این مطلب طرز تهیه یک غذای خوشمزه ترکی که به علت کوچک بودن اندازه بیشتر حالت فینگر فود دارد و برای زیباترکردن میز غذاها استفاده دارد را برایتان می نویسم. این غذای خوشمزه نامش دلمه قارچ است. شاید تعجب کنید چون زمانی که صحبت از دلمه می شود بیشتر مد نظر دلمه برگ مو و دلمه گوجه فرنگی، دلمه بادمجان و ... است و شاید درست کردن دلمه قارچ کمی خاص تر و عجیب به نظر برسد.
این دلمه شامل قارچی است که داخل آن با سبزیجات سرخ شده پر می شود. بسیار خوشمزه بوده و طرز تهیه آن راحت است. این غذای خوشمزه برای شام هم قابل استفاده است امام باید در تعداد زیادتری درست شود تا افراد سیر شوند.ضمناً می توان در صورت تمایل این دلمه را با مواد داخلی گوشتی مانند گوشت چرخ کرده و فلفل سبز و ..  و یا گوشت مرغ و فلفل دلمه و ... و یا مخلوط برنج له شده و گوشت و ... نیز درست کرد و انتخاب مواد داخلی بسته به سلیقه شما می باشد.این دلمه که در داخل آن از سبزیجات استفاده شده بیشتر برای افراد گیاهخوار و کسانی‌که وگان هستند مناسب است و در واقع برای افرادی که رژیم دارند نیز می تواند گزینه مناسبی محسوب شود.
در این مطلب طرز تهیه دلمه قارچ که شامل قارچ بزرگ، سیر، فلفل،دلمه نارنجی،گوجه فرنگی، روغن مایع، پنیر پیتزا، پیاز، فلفل سبز، بادمجان، نمک و آبلیمو است را برایتان می نویسم تا آن را در منزل درست کرده و به عنوان فینگر فود استفاده کنید و میز غذای خود را با این دلمه قارچ زیباتر کنید.
مرحله اول:
ابتدا و برای شروع کار، سراغ مواد داخلی غذا می رویم  و آنها را ریز خرد می کنیم. برای این منظور 1 عدد بادمجان را شسته و آن را به صورت نگینی و ریز خرد می کنیم.سپس 1 عدد گوجه فرنگی و فلفل دلمه نارنجی را شسته و آن را نیز ریز و نگینی خرد می کنیم و در آخر فلفل سبز را شسته و آن را نگینی ریز می کنیم.
مرحله دوم:
در ادامه کار، 1 عدد پیاز را شسته و آن را پوست می کنیم.پیاز را به صورت ریز و نگینی خرد می کنیم.سپس داخل یک ماهی تابه روغن مایع می ریزیم، تابه را روی گاز می گذاریم و وقتی روغن داغ شد پیازهای خرد شده را داخل تابه می ریزیم و آنها را داخل تابه تفت می دهیم تا سبک و طلایی شود.سپس 3 حبه سیر را شسته و پوست می کنیم و با سیر خرد کن له کرده و در تابه پیازها می‌ریزیم و سیر را نیز تفت می دهیم.
مرحله سوم:
در ادامه گوجه فرنگی و فلفل دلمه و بادمجان و فلفل سبز خرد شده را داخل تابه پیازها می ریزیم و سبزیجات را در تابه تفت می دهیم تا سبک شوند.سپس به آن نمک و فلفل و یک چهارم قاشق غذاخوری آبلیمو برای مزه دار شدن اضافه می کنیم.وقتی مواد ما نرم شدند زیر گاز را خاموش می کنیم.
مرحله چهارم:
در ادامه کار، 15 عدد قارچ را شسته و داخل آنها را خالی می کنیم.سپس با قاشق از  مواد سرخ شده در روغن داخل قارچ‌ها می ریزیم و روی آنها را مقداری پنیر پیتزا می ریزیم.
مرحله پنجم:
در ادامه، قارچ‌ها را داخل سینی فر چرب شده با روغن مایع می‌گذاریم.سپس سینی را داخل فر از قبل گرم شده با حرارت 230 درجه سانتی گراد برای مدت 10 تا 15 دقیقه قرار می دهیم تا قارچ‌ها بپزند و آماده شوند.
مرحله ششم:
سپس وقتی زمان ذکر شده طی شد، قارچ‌ها را از فر بیرون آورده و آنها را بعد از خنک شدن از روی سینی فر جدا می کنیم و در ظرف مناسبی می گذاریم و این غذا را برای شام و یا برای پیش غذا و به عنوان فینگر فود استفاده می کنیم. نوش جان

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی