[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

مالکیت تیم مشخص شود، نتیجه می گیریم، روزنامه شیراز نوین

      میثم محجوبی - شیراز نوین 
با تغییر نام و مالکیت نماینده شیراز در لیگ برتر فوتسال، خیلی ها امیدوار بودند که این تیم، مشکلات سال های قبلی ارژن را نداشته باشد و اگر شرایط تبدیل شدن به یک تیم مدعی را ندارد، حداقل در زمینه تامین مخارج و مشکلات حاشیه ای، وضعیت بهتری نسبت به آن تیم داشته باشد. اما حالا با گذشت کمتر از دو ماه از آغاز مسابقات، تیم ایمان با بدترین وضعیت دست و پنجه نرم می‌کند. نه وضعیت مالکیت این تیم مشخص است و نه حتی سرمربی و تمریناتش!
ایمان هم اکنون از نظر فنی هم ضعیف‌ترین تیم مسابقات شناخته می‌شود. تیمی که تا کنون با سه سرمربی مختلف در مسابقات حضور یافته، در هفت بازی گذشته حتی یک امتیاز هم به دست نیاورده و بدترین خط دفاعی و بدترین خط حمله مسابقات را هم در اختیار دارد. 
هر چند این تیم در بازی اخیر خود که یک بازی خانگی مقابل فرش آرای مشهد بود، در نیمه دوم نمایش خوب و امیدوار کننده ای به نمایش گذاشت و توانست سه گل از چهار گل عقب ماندگی اش را جبران کند، اما چنین عملکردهای مقطعی کافی نیست و باید برای نجات این تیم فکری اساسی شود.
ایمان ابتدا با مالکیت شخصی به نام هادی رمضانی کارش را آغاز کرد اما پس از چند هفته، رمضانی عطای کار را به لقایش بخشید. محسن ابراهیمی سرپرست تیم به عنوان مالک جدید معرفی شد و حالا کشمکش ها و مشکلاتی در این باره وجود دارد.
در دو بازی اخیر، امیدرضا ابراری نیا هدایت ایمان را بر عهده داشت. مطرح‌ترین نام چندسال اخیر تیم ارژن که حالا در روزهایی که حمیدرضا کمالی ترجیح می دهد روی نیمکت ننشیند، وظیفه سرمربی گری را بر عهده گرفته. ابراری نیا در سال های اخیر به عنوان دروازه بان و مربی دروازه بان ها فعالیت می کرد.
ابراری نیای 42 ساله که سابقه سال ها حضور در تیم ملی، جام جهانی و چندین قهرمانی آسیا را در کارنامه دارد، در خصوص وضعیت فعلی تیمش با شیراز نوین گفت و گوی کوتاهی داشته که در ادامه می خوانید :
شما هنوز سرمربی تیم هستید؟
-مشخص نیست. در دو بازی گذشته با صحبت هایی که با آقای کمالی داشتیم و ایشان درگیر مشکلات باشگاه بود، از من خواستند این وظیفه را برعهده بگیرم و باید دید تا بازی بعدی چه شرایطی پیش می آید. وضعیت مالکیت تیم هنوز مشخص نیست و باید ابتدا این مشکل برطرف شود.
تمرینات تیم هم تعطیل شده؟
-بله فعلاً از تمرین خبری نیست.
درباره بازی با فرش آرا صحبت کنید.
-بازی خوبی بود. تیم فرش آرا از تیم های ریشه دار کشورمان است که از مهره های خوبی برخوردار است. در طرف مقابل، ما یک تیم جوان هستیم که مشکلات زیادی هم داریم. از هفته دوم یا سوم، مشکلاتی گریبانگیر تیم شد که باعث شد چند بازیکن ازجمع ما جدا شوند. با این حال با همان بازیکنان جوان وارد مسابقات شدیم. شرایط سختی داشته و داریم. در مقابل فرش آرا هم در نیمه اول عملکرد بدی داشتیم و عدم اعتماد به نفس را در بچه ها شاهد بودیم. اما در نیمه دوم شرایط خیلی خوب شد. درست است که بازی را واگذار کردیم اما نوع بازی مان امیدوار کننده بود. ما مجبور به استفاده از دروازه بان سوم چهارممان هستیم که 17-18 سال بیشتر ندارد. بقیه بازیکن ها هم کم و بیش همین شرایط را دارند و یکی دوبار بیشتر تجربه لیگ را نداشته اند. با این حال فکر می‌کنم نمایش تیم ما در نیمه دوم مقابل حفاری و نیمه دوم مقابل فرش آرا امیدوار کننده بود.
یعنی امیدی هست که اگر مشکلات برطرف شود، از نظر فنی هم بتوانید نتیجه بگیرید؟
-بله صد در صد. اگر تکلیف باشگاه مشخص شود و شرایط مالی بهبود پیدا کند، قطعاً چند بازیکن هم جذب می‌کنیم. اگر بازیکنان با تجربه و کارآمدی جذب کنیم که به جمع همین بچه های جوان اضافه شوند، قطعاً شرایط در آینده بهتر خواهد شد و می توانیم خودمان را از انتهای جدول جدا کنیم. فقط منتظر هستیم که طی همین روزها، تکلیف تیم مشخص شود
به گزارش شیراز نوین، تیم ایمان در هفته نهم رقابت های لیگ برتر فوتسال ایران، روز جمعه همین هفته در ساوه به مصاف تیم صدرنشین سن ایچ خواهد رفت.
ایمان در هفته نخست رقابت ها در مشهد با یک گل مغلوب فرش آرا شد، سپس در شیراز با حساب شش بر دو مغلوب سن ایچ ساوه شد، در هفته سوم به اصفهان رفت و در برابر میزبانش کوثر با حساب دو بر یک بازنده شد.
نماینده شیراز در هفته چهارم استراحت داشت و در هفته پنجم با حساب پنج بر یک در تهران مغلوب راگا شد.  در ششمین بازی، ایمان در سالن شهید ابوالفتحی شیراز با هفت گل بازی را به میزبان مدعی اش، مس سونگون واگذار کرد، در هفته هفتم با حساب شش بر دو مغلوب میزبانش حفاری اهواز شد و بالاخره در هفته هشتم، تن به شکست خانگی چهار بر سه مقابل فرش آرای مشهد داد.
رقابت های این فصل در دو گروه هفت تیمی انجام می شود. از هر گروه سه تیم به مرحله نهایی صعود کرده و برای قهرمانی خواهند جنگید و دو تیم پایین جدول راهی دور پلی آف برای بقا خواهند شد. 
یعنی حتی اگر تیم ایمان در بازی‌های گروهی بعدی اش هم شکست بخورد، همچنان شانس حفظ سهمیه شیراز در لیگ برتر فوتسال را خواهد داشت؛ به شرطی که تا آن زمان تغییراتی بنیادی در این تیم ایجاد شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی