[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۶
  • دوره جدید

زنگ انقلاب در مدارس فارس نواخته شد، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه شور و شوق پیروزی انقلاب همه مدارس استان را در بر گرفته است، گفت: آیین ملی نواختن زنگ انقلاب دیروز در مدارس استان که مجوز بازگشایی از ستاد ملی مقابله با کرونا را دارند برگزار و به صورت برخط از کانال‌ها و گروه‌های ادارات آموزش و پرورش و مدارس در شبکه شاد پخش شد.
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر فرهاد اسماعیلی در آیین نواختن زنگ استانی چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، در دبیرستان شاهد علامه امینی ناحیه 1 شیراز گفت: انقلاب با شعارهای محوری استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی بنا نهاده شد و انقلابی مردمی بر مبنای اعتقادات دینی شکل گرفت.
مدیر کل آموزش و پرورش فارس افزود: در گام دوم انقلاب اسلامی بناست گامی بزرگ در جهت تمدن سازی برداریم. همان گونه که می‌دانیم هر تمدنی در دنیا و تاریخ دارای نشانه‌هایی چون خطاطی، نقاشی، فلسفه و علم و حکمت است و در تمدن بزرگ ما بزرگ‌ترین نشان شهدای والامقام و فرهنگ ایثار و شهادت است.
اسماعیلی با تأکید بر لزوم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گفت: برای تقویت این تمدن باید دانش آموزان را با این فرهنگ آشنا کنیم و گام اول در ترویج فرهنگ شهادت تربیت فرزندانی شجاع، راستگو در منظومه نظام توحیدی است.
وی افزود: این انقلاب متعلق به این نسل است و این نسل نیز باید دستاوردهای نسل فجرآفرین را بشناسد؛ چون اگر دستاوردها را پنهان یا تخریب کنیم، ناامیدی در دل آنها جوانه می‌زند و نسلی که ناامید شد و اعتمادش کم شد هرگز نمی‌تواند گام در تمدن سازی و ادامه و بقا بردارد.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس ادامه داد: در این راستا باید دستاوردها و تلاش‌هایی را که در سختی‌ها انجام شده نشان دهیم و در واقع اتفاقات بزرگی در تراز ملی و استانی افتاده و هم اکنون دست شما دانش آموزان است که امیدواریم گام‌هایی را محکم تر بردارید. 
اسماعیلی همچنین گفت: آیین ملی نواختن زنگ انقلاب روز یکشنبه در مدارس استان که مجوز بازگشایی از ستاد ملی مقابله با کرونا را دارند، برگزار و به صورت برخط از کانال‌ها و گروه‌های ادارات آموزش و پرورش و مدارس در شبکه شاد پخش شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی