[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۷۹
  • دوره جدید

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس: دومین قطب تولید مرکبات کارخانه فرآوری مرکبات ندارد، روزنامه شیراز نوین

تسنیم: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: این استان دومین قطب تولید مرکبات کشور است اما یک کارخانه فرآوری مرکبات در آن وجود ندارد.
محمد مهدی قاسمی در جشنواره کارآفرینی کشاورزی با بیان اینکه استان فارس در تولید محصول انگور رتبه اول کشور و یکی از قطب‌های تولید سیب کشور است، اظهار داشت: این استان بعد از شمال دومین قطب تولید مرکبات کشور است اما کارخانه فرآوری مرکبات در این استان وجود ندارد.
قاسمی با بیان اینکه سرمازدگی بیشترین آسیب و خسارت را به بخش کشاورزی وارد می‌کند که باید این مسئله مدیریت شود، بیان کرد: با دستگاه‌های موجود می‌توان تا 6 ساعت قبل از این مسئله مطلع شد ولی کارآفرینان باید دستگاهی ابداع کنند که از 24 ساعت قبل این مهم مشخص شود.
وی خاطرنشان کرد: می‌توانیم با کمک و همکاری بخش‌های مختلف شرایط دیگری را برای کشاورزی استان فارس رقم بزنیم و سازمان جهاد کشاورزی فارس و ادارات وابسته در اختیار کارآفرینان هستند تا آنان در اجرای طرح‌های خود موفق باشند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: با وجود اینکه استان فارس استانی است که خیلی از اقدامات نوین و پیش‌رو در زمینه کشاورزی در آن شروع شده ولی چالش‌های بسیار زیادی داریم و جا برای کار کردن زیاد دارد و کار آفرینان، متخصصین مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی فارس، دانشکده کشاورزی شیراز بایستی ایده بدهند و این خلائی که وجود دارد را بر طرف کنند.
وی عنوان کرد: کارآفرینان باید تمام تلاش خود را برای ارائه ایده‌های جدید برای بالا بردن بهره‌وری آب در کشاوری به کار بگیرند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی