[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۴
  • دوره جدید

مرکز تحقیقات مبارزه با فساد اداری آغازبه‌کار کرد، روزنامه شیراز نوین

مرکز تحقیقات و پژوهش‌های راهبردی، پیشگیری و مبارزه با فساد اداری و حکمرانی مطلوب توسط دادگستری کل استان فارس و با حمایت موقوفه کاظمی، در شیراز راه اندازی شد. در اولین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، مرکز تحقیقات و پژوهش‌های راهبردی، پیشگیری و مبارزه با فساد اداری و حکمرانی مطلوب دادگستری و همچنین مرکز شتاب دهنده حقوقی و قضائی استان فارس در مراسمی با حضور رئیس کل دادگستری فارس، دادستان مرکز استان، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان و تنی چند از مسئولین استانی در شیراز افتتاح شد. حجت الاسلام و السلمین سید کاظم موسوی رئیس کل دادگستری استان فارس، ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و میلاد با سعادت فاطمه زهرا(س)، از تلاش‌های معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری قدردانی کرد و گفت: راه اندازی این مرکز به عنوان اقدامی بنیادین گامی بسیار مؤثر در پیشگیری از فساد است که می‌تواند با همکاری دانشگاه‌ها و محافل علمی در آینده بسیار ثمربخش باشد.
وی در خصوص شروع به فعالیت مرکز شتاب‌دهنده حقوقی و قضائی در کنار مرکز تحقیقات مبارزه با فساد اداری، تصریح کرد: این مرکز در راستای کمک به تسهیل روند فعالیت‌های حقوقی به کارآفرینان، نخبگان و فعالان و گروه‌های مختلف جامعه و در مسیر تحقق رونق تولید و اجرای اسناد بالادستی در حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی، راه اندازی شده است. در ادامه اسمعیل اکبری، معاون قضائی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان فارس نیز با بیان اینکه این مرکز برای اولین بار در کشور و در راستای اجرای سند تحول قضائی، به همت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری فارس راه‌اندازی شده، اظهار کرد: این مرکز قرار است با حمایت دستگاه قضائی و بهره‌گیری از ظرفیت نهادهای مردمی، نخبگان و فعالان حوزه حقوقی و قضائی، با انجام تحقیقات و پژوهش‌های کاربردی در زمینه پیشگیری از فساد، خصوصاً در حوزه اداری، مبارزه با فساد را تسهیل کند.
وی افزود: مرکز تحقیقات مبارزه با فساد اداری تلاش خواهد کرد علاوه بر تحقیق و پژوهش در خصوص راهکارهای عملیاتی پیشگیری از وقوع فساد، در زمینه شناسایی گلوگاه‌های حساس و همچنین اصلاح فرآیندهایی که منجر به فساد می‌شود نیز اقدامات خود را با دیدگاه کاربردی، عملیاتی کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی