[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۶
  • دوره جدید

قشقایی و خطر ته نشین شدن، روزنامه شیراز نوین

     میثم محجوبی - شیراز نوین
تیم های فجرسپاسی و قشقایی شیراز پس از دو هفته ناکامی،امروز برای جبران مافات به میدان خواهند رفت. هفته دوازدهم لیگ دسته اول فوتبال ایران، از ساعت 14 امروز با برگزاری 9 دیدار در شهرهای مختلف به انجام می رسد که در مهمترین بازی ها برای فوتبال دوستان شیرازی، تیم قشقایی در ورزشگاه پارس میزبان شهرداری آستارا خواهد بود و فجرسپاسی باید در ساری به مصاف رایکا برود.
قشقایی که 10 هفته است طعم پیروزی را نچشیده، دو هفته پیش به منطقه سقوط وارد شد و اگر امروز هم نتواند پیروز شود، ممکن است به طور کامل به ته جدول بچسبد!
شاگردان داریوش هرمزی که فصل را با پیروزی در زمین ملوان آغاز کردند، در ادامه متحمل شکست های پیاپی شدند اما از هفته ششم روند حرکتی شان بهبود یافت. آنها به چهار تساوی متوالی دست یافتند و عملکرد امیدوار کننده ای داشتند. در هفته دهم، قشقایی می توانست تساوی های ارزشمندش مقابل تیم های مدعی را با یک پیروزی دلچسب خانگی مقابل نود ارومیه تکمیل کند، اما در میان ناباوری با دو گل مغلوب تیمی شد که تا آن روز نه تنها بردی نداشت، بلکه گلی هم به ثمر نرسانده بود.
شکست مقابل نود ارومیه، ضربه بزرگی بر روحیه مردان قشقایی بود. اما آنها هفته گذشته یک امتیاز خوب از کرج دشت کردند و نگذاشتند دوباره شکست های پیاپی از راه برسد. قشقایی امروز در حالی به مصاف شهرداری آستارا می رود که کسب سه امتیاز می تواند این تیم را تا رتبه پانزدهم، یعنی خارج از منطقه سقوط بالا بکشد.
اما حریف امروز آنها یکی از شگفتی سازان این فصل جام آزادگان است. تیمی که کارش را با حسن اشجاری آغاز کرد و در هفته دوم موفق به شکست فجرسپاسی شد، اما حالا هدایتش را پایان رافت برعهده دارد. هر دو بازیکن از نام های شناخته شده فوتبال ایران و اهل خطه شمال هستند. این تیم هفته قبل دست به کار بزرگی زد و ملوان را دو بر یک شکست داد. با این حساب، شهرداری با 18 امتیاز در رتبه چهارم جدول قرار گرفت. آنها این شانس را دارند که در صورت کسب سه امتیاز بازی امروز و شکست احتمالی هوادار و مس، حتی صدرنشین مسابقات شوند.
دیگر تیم شیرازی یعنی فجرشهید سپاسی، امروز در بابل میهمان یکی دیگر از تیم های خوب این فصل است. شاگردان نادر دست نشان در تیم رایکا، عملکرد خوبی از خود نشان داده اند. آنها پس از نتایج ضعیفی که در هفته های اول متحمل شدند، در هشت بازی اخیر تنها یک شکست را پذیرفته اند و با کسب 16 امتیاز، تیم هفتم جدول هستند. آنها در بازی اخیر خود موفق شدند شاهین را در بوشهر با تساوی متوقف کنند.
فجر یکی از تیم های این فصل است که به طور کلی توانسته عملکرد قابل قبولی را در زمینه کار فنی در زمین مسابقه از خود به نمایش بگذارد، اما نتایجش نسبت به نمایشی که ارائه می دهد، قابل توجه نیست. آنها در دو هفته اخیر 5 امتیاز دیگر را از دست دادند تا کمی از صدر جدول فاصله بگیرند.
فجر تا پایان هفته یازدهم تنها دو بار شکست خورده که هر دو شکست در زمین چمن مصنوعی ورزشگاه سردار جنگل رشت رقم خورده است. این سومین بار در این فصل است که فجری ها به خطه شمال می روند تا با یکی از نمایندگان شمالی دیدار کند و امیدواریم این بار نتیجه متفاوتی برایشان رقم بخورد.
علی اصغر کلانتری سرمربی فجرسپاسی در خصوص شرايط تيمش گفت : در طول هفته تيم رايكا را به خوبی آناليز كرده ايم و كادر فنی ما به خوبی نقاط ضعف تيم حريف را به بازيكنان گوشزد كرده اند. اما با مشکل تعداد زیادی بازیکن غایب مواجه هستیم. ما برای این بازی یک محروم و تعداد زيادی مصدوم  داریم.
کلانتری افزود : با توجه به روحيه تیمی و انگيزه خوب بازيكنانم، امیدواریم شاهد بازی خوبی از سوی هر دو تیم باشیم و امیدوارم در نهایت بتوانیم سه امتیاز را هم کسب کنیم. امیدوارم چمن ورزشگاه هم اجازه انجام یک بازی خوب و تاکتیکی را به هر دو تیم بدهد.
سرمربی فجرسپاسی ضمن تقدير و تشكر از همت و غيرت شاگردانش در بازيهای گذشته گفت: بازيكنانم نهايت تلاش خود را در بازی های گذشته به كار گرفته اند و در اين بازی نيز اميدوارم با تلاش مضاعف ،پيروزی را برای هواداران به ارمغان بياورند. امیدواریم  با تلاش زياد، اتحاد و ارتباط خوب بين تمامی مجموعه، بتوانیم نظم و انضباط خوبي بر تيم حكم فرما كنيم و تيم را از هرگونه حاشيه دور نگه داريم که تا کنون در این امر موفق بوده ایم.
میلاد احمدی یکی از بهترین بازیکنان این فصل فجرسپاسی نیز اعتقاد دارد تیمش بهترین تیم لیگ تا اینجای مسابقات بوده و اگر کمی خوش شانس بودند، می توانستند صدرنشین مسابقات باشند. احمدی گفت : ما در هر بازی پنج یا شش موقعیت مسلم گلزنی ایجاد می کنیم و فکر می کنم چنین آماری نشان دهنده توانمندی های بالای تیم ماست. تیم ما تلفیقی از بازیکنان جوان و با تجربه است و تا اینکه هم نتایج بدی کسب نکرده ایم اما می توانستیم بهتر هم باشیم.
احمدی افزود : در دوبازی اخیر هم که نتایج مطلوبی کسب نکردیم، به طور کامل تیم برتر میدان بودیم و حتی نتیجه تساوی هم برایمان کم بود. با توجه به حمایت های خوبی که از سوی سردار بوعلی صورت گرفته و دلسوزی های آقایان فلاح و کلانتری که همه جوره پای تیم هستند، بدون شک یکی از مدعیان جدی صعود خواهیم بود.
بازیکن دو گله فجری ها تا اینجای فصل، فقط از کیفیت زمین چمن ورزشگاه پارس گلایه دارد و می گوید : فجر تیمی است که روی زمین فوتبال بازی می کند و داشتن چمن مناسب برایش اهمیت فراوانی دارد. حیف است ورزشگاهی مثل پارس که امکانات سخت افزاری بسیار خوبی دارد، چمن مناسبی نداشته باشد و این به کیفیت بازی هر دو تیم شیرازی لطمه وارد کرده است.  
در سایر بازی های این هفته، بادران در تهران پذیرای مس کرمان است، چوکا در رشت به مصاف نود ارومیه می رود، ملوان بندر انزلی در ورزشگاه تختی این شهر به مصاف خوشه طلایی ساوه خواهد رفت، در جم دو تیم پارس جنوبی و استقلال ملاثانی با یکدیگر پیکار می کنند، خیبر درخرم آباد به مصاف تیم صدرنشین هوادار تهران می رود. آرمان گهر سیرجان میزبان گل ریحان البرز خواهد بود و در اهواز، استقلال خوزستان با شاهین شهرداری بوشهر یددار خواهد کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی