[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۷
  • دوره جدید

رئیس مجلس: مجلس یازدهم عنوان مجلس انقلابی را از رهبر انقلاب گرفته است، روزنامه شیراز نوین

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امام خمینی(ره) با خداباوری و مردم محوری و اعتماد به سنت‌های الهی اسلام را احیا کرد. امام(ره) معتقد به مردم باوری بود و تلاشش بر این بود که باری از دوش مستضعفان و محرومان بردارد.
به گزارش ایسنا، محمدباقر قالیباف صبح دیروز (دوشنبه، ۱۳ بهمن ماه) به همراه جمعی از نمایندگان مجلس در حرم مطهر امام خمینی(ره) حضور یافت و با آرمان‌های بنیان گذار انقلاب اسلامی و شهدا تجدید پیمان کرد.
قالیباف ضمن گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: این ایام بزرگ را به همه آزادی خواهان، عدالت‌طلبان، حق‌جویان دنیا و خانواده معظم شهدا و ایثارگران تبریک و تهنیت می‌گویم.
رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امام خمینی(ره) مرد الهی بود که در زندگی جز برای خدا کلامی نگفت و جز برای خدا گامی برنداشت؛ حضرت امام رضوان الله منطق و راه روشنی داشت.
وی ادامه داد: امام بزرگوار ما بر سنت‌های الهی باور داشت و خداباوری، مردم‌باوری و خودباوری از آن جمله هستند؛ لذا امروز اگر کسانی بخواهند فقط با چند جمله به تعریف و تمجید و با استفاده از چند کلمه و عبارات امام(ره) را خلاصه کنند، به راه و مکتب ایشان ظلم کرده‌اند.
قالیباف تصریح کرد: امام(ره) یک حقیقت بود و زندگی واقعی ملموس و عینی را در جهان امروز پیش پای ما گذاشت. امام رضوان‌الله با منطق مذکور موجب احیای مجدد اسلام در این مقطع از زمان و همچنین عزت مسلمین در جهان شد.
رئیس قوه مقننه گفت: امام(ره) به ما آموخت و نشان داد اگر در راه او مصمم و پایبند باشیم، رژیم تا دندان مسلح و منحوس پهلوی و زیاده‌خواهان، قدرت‌طلبان و مستکبران جهانی نمی‌توانند کاری از پیش ببرند؛ لذا این مرد الهی ایستاد، مبارزه کرد و نتیجه گرفت.
قالیباف افزود: اگر امروزه دچار مشکلات و چالش‌هایی هستیم و مردم این مهم را مشاهده و در زندگی‌شان کاستی‌ها و فشارها را تحمل می‌کنند، به این جهت است که از مسیر امام خمینی(ره) فاصله گرفته‌ایم.
رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امام خمینی(ره) اعتقاد به محرومین و مستضعفان داشت و تلاش می‌کرد باری از دوش مستضعفان، کارگران، مزدبگیران و محرومان بردارد؛ ایشان برای عدالت تلاش می‌کرد و به قشر محروم جامعه توجه داشت.
وی تصریح کرد: امروز بازگشت به راه و مکتب امام(ره) راه موفقیت است؛ در واقع امروز انقلابی کسی است که دلباخته مردم باشد و در مسیر حل مشکلات گام بردارد.
رئیس قوه مقننه افزود: مجلس یازدهم عنوان مجلس انقلابی را از رهبر معظم انقلاب گرفته است؛ لذا باید سنگربان راه امام(ره) باشد و در مسیر تحقق آرمان‌های ایشان در راه برطرف کردن دغدغه‌های مردم گام بردارد. امام(ره) فرمودند ما می‌توانیم، لذا اکنون وظیفه همه ما در مجلس است تا به دنبال تحقق خداباوری، مردم‌باوری و خودمحوری باشیم.
قالیباف افزود: امروز به همراه هیئت رئیسه و رؤسای کمیسیون‌های مجلس با امام خمینی(ره) بیعت می‌کنیم تا طوری در امور عمل کنیم که شرمنده مردم نباشیم و از فرصت خدمتگزاری به مردم به خوبی بهره ببریم.
رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: رهنمودهای رهبر انقلاب و سیاست‌های ابلاغی ایشان راهگشای امور آینده کشور است؛ لذا باید در راستای تحقق آنها گام برداریم؛ تعبیر و تفسیر از انقلابی بودن به این معناست که دارای ایران قوی و باافتخار باشیم و برای رسیدن به این مهم، تک تک مردم ایران باید قوی باشند.
وی اضافه کرد: باید در مسیر پیشرفت و عدالت حرکت کنیم و با ظرفیت‌های کشور، کارآمدی دین در اداره امور جامعه که از جمله آرمان‌های امام(ره) بود را محقق کنیم.
رئیس قوه مقننه خاطرنشان کرد: امام(ره) فقه را از کنج حجره به قلب‌های مردم وارد کرد و نظام فقه و انقلابی ما نیز برگرفته از فرهنگ اهل بیت(ع) و قرآن است؛ لذا در عمل باید این مهم را نشان دهیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی