[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۳
  • دوره جدید

استاندار فارس در حاشیه بازدید از فاضلاب صدرا : انتظارم از پیشرفت پروژه بیشتر بود!، روزنامه شیراز نوین

گروه خبر- امین افشار  

بوی فاضلاب شهر جدید صدرا سال‌هاست مشام اهالی این شهر خصوصاً منطقه غدیر را آزار می‌دهد و به دردی کهنه تبدیل و حل این معضل به رؤیایی دست‌نیافتنی برای شهروندان صدرا تبدیل شده است. پروژه احداث تصفیه‌خانه فاضلاب این شهر حدود یکسال گذشته کلید خورد. در بازدید استاندار فارس در روز دوشنبه از این مجموعه، پیشرفت حدود ده درصدی در این پروژه مشاهده شد که با توجه به زمانبندی دوساله اتمام و بهره برداری از این پروژه، باید در زمان باقی‌مانده (حدود یکسال) ۹۰درصد باقی مانده طرح اجرا شود که با این عملکرد دور از ذهن به‌نظر می‌رسد. گویی این بوی آزاردهنده تا آینده‌ای نامعلوم همچنان اهالی صدرا را آزرده خواهد کرد. به گزارش خبرنگار شیرازنوین، استاندار فارس در حاشیه بازدید از پروژه فاضلاب صدرا گفت: انتظارم از پیشرفت این پروژه بیش از این بود که مشاهده کردم و انتظار داشتم در بازدید امروز از این طرح دیگر پیرامون طراحی و نقشه اجرایی صحبت نشود. محمدعلی افشانی افزود: پروژه‌ها باید قبل از شروع مطالعاتشان انجام و برآورد هزینه نیز صورت گیرد و بعد از این موارد پروژه کلید بخورد. وی در جواب پیمانکار این پروژه مبنی بر اتمام طرح در تیر ماه سال آینده متذکر شد: وضعیت پروژه نشان می‌دهد که زودتر از این زمان هم امکان تکمیل طرح نیست و من سعی می‌کنم برای تحقق اعتبارات باقی مانده این مجموعه تلاش کنم؛ در صورتی که پیشرفت طرح مناسب باشد. استاندار فارس با تاکید بر نامناسب بودن این روش که هر میزان که پول پرداخت شود کار نیز انجام خواهد شد بیان کرد:  این پروژه نقش حیاتی در زندگی اهالی این شهر دارد و ضرورت اتمام سریع این طرح رنج و عذاب مردم از بوی فاضلاب است و همینطور آسیبی که اکنون به طبیعت وارد می‌شود.
وی با اشاره به اینکه پسآب یک ثروت است ادامه داد: مصارفی که پسآب در زمینه فضا سبز و صنعت دارد در دوران کم آبی کنونی بر کسی پوشیده نیست که تا این پروژه به اتمام نرسد پساب این منطقه به هدر می‌رود. افشانی با تاکید بر کنترل برنامه زمانبندی پیشرفت پروژه هر دو هفته یکبار تشریح کرد: با افتتاح طرح‌های عمرانی استان در چند روز گذشته، پروژه فاضلاب صدرا در اولویت‌های عمرانی استان قرار گرفت که باید از این لحظه با جدیت دنبال شود که در موعد مقرر به بهره برداری برسد.
استاندار فارس بعد از بازدید از پروژه فاضلاب شهر جدید صدرا در جمع خبرنگاران گفت: این پروژه یکسال پیش شروع شد که در بازدید امروز مشاهده شد که تاکنون پیشرفت فیزیکی حدود ده درصد بوده است. 
افشانی با تاکید بر اولویت این پروژه در استان افزود: امیدوارم این طرح تا هفته دولت سال آینده به اتمام برسد و مورد بهره برداری قرار گیرد.
وی در مورد اعتبارات این طرح بیان کرد: تاکنون حدود پنج میلیارد تومان پرداخت و پنج میلیارد هم از طریق اسناد خزانه تأمین شده که به زودی نقد و به پیمانکار پرداخت خواهد شد.
وی مجموعاً اعتبار مورد نیاز این طرح را تا زمان بهره برداری حدود ۶۰میلیارد تومان پیش بینی کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی