[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

هاضمه جمهوری اسلامی، فساد و تبعیض را نمی‌پذیرد، روزنامه شیراز نوین

رئیس قوه قضائیه گفت: هاضمه جمهوری اسلامی فساد و تبعیض را نمی‌پذیرد. به گزارش ایسنا به نقل از قوه قضائیه، سیدابراهیم رئیسی دیروز دوشنبه (۱۳ بهمن) در جلسه شورای عالی قوه قضائیه ضمن تبریک ولادت حضرت صدیقه طاهره(س) و فرارسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی، اظهار کرد: ان شاءالله خداوند متعال به برکت این ایام، برکات خود را بر ملت بزرگ ما و امت اسلامی نازل بفرماید.
رئیس قوه قضائیه رمز و شرط درک لیلة القدر را معرفت نسبت به مقام حضرت فاطمه(س) دانست و با تأکید بر اینکه اگر این معرفت پیدا شود، گام‌های بعدی که محبت و دلدادگی و عمل به دستورات حضرت فاطمه(س) هستند نیز پدیدار خواهند شد، گفت: مقصود از معرفت نسبت به مقام حضرت فاطمه(س)، معرفت شناسنامه‌ای نیست بلکه مقصود همان معرفت وَلوی است که این معرفت و شناخت، انسان را دلداده فاطمه اطهر(س) می‌کند. این دلدادگی، عمل صالح را در پی دارد.
رئیسی با بیان اینکه نظام و انقلاب ما جلوه فاطمه اطهر(س) است و نشان فاطمی دارد، گفت: حضرت امام خمینی(ره) همواره در سلوک و سخن خود این نکته را به ما می‌آموخت که «عالم محضر خداست».
رئیس قوه قضائیه با اشاره به «انتشار ۵۰ جلد کتاب به قلم امام خمینی(ره) و زندگی پربار و دیدگاه‌های کلامی، حقوقی، فلسفی و فقهی و دارا بودن سیره‌های شخصی، سیاسی و عملی ایشان» گفت: اگر بخواهیم سنگ زیربنای اندیشه و تفکر امام(ره) را معرفی کنیم، به همان جمله ایشان که فرمودند «عالم محضر خداست» می‌رسیم.
رئیسی با بیان اینکه امام(ره) به همه ما آموخت که همواره خلوت و جلوت و پنهان و آشکار ما در محضر خداوند متعال است و تنها باید او را قدرت مطلقه بدانیم، «اتکا به خداوند متعال» و «اعتماد به نفس» را دو شرط اساسی برای موفقیت و پیروزی عنوان کرد.
رئیس قوه قضائیه پیام ایام الله دهه فجر را شکرگزاری نسبت به نعمت استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی دانست و عنوان کرد: شناخت نعمت، از خدا دانستن نعمت، به کار بستن آنچه مورد رضای خداوند است و همچنین شکر زبانی، قلبی و عملی، معنای واقعی شکرگزاری است.
رئیسی استقلال را بزرگ‌ترین نعمت نظام جمهوری اسلامی دانست و با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران امروز مستقل‌ترین نظام در این کره خاکی است، گفت: استقلال امروز ما هم برآمده از آزادی ملت است و هم حافظ این آزادی برای ملت خواهد بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی