[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۳
  • دوره جدید

کرونا در شیپور مرگ می‌دمد ، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در دویست و پنجاه و ششمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه با اعلام زنگ خطر مجدد موج جدید کرونا از مردم خواست تا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مشارکت در مقابله با این بحران، از سفرهای غیر ضروری خودداری کنند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن ایام الله دهه مبارک فجر، یاد و خاطره امام راحل(ره) و شهدای بهمن ۵۷ را گرامی داشت و از تلاش بی وقفه و شبانه روزی مدافعان سلامت در مراکز بهداشت و درمان درگیر با کرونا تقدیر کرد. او با اعلام اینکه افزایش تست‌های انجام شده در آزمایشگاه‌های تشخیصی کروناویروس در استان نشان دهنده افزایش آمار موارد ابتلاست، بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی، همچنین پرهیز از حضور در تجمعات و سفر به ویژه به مناطق جنوبی استان تأکید کرد. معاون بهداشت دانشگاه با اشاره به تأثیر رعایت اصول بهداشتی و همکاری مردم در کاهش آمار ابتلا و مرگ و میر ناشی از بیماری کووید ۱۹، تأکید کرد: با توجه به افزایش نرخ میانگین هفتگی موارد ابتلا در استان، با افزایش خودمراقبتی، استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی دو متر، در این بحران از خود و اطرافیان مراقبت کنیم.
او با تأکید بر پایبندی جدی به رعایت اصول بهداشتی برای پیشگیری از افزایش موارد ابتلا در استان، افزود: در صورت ادامه روند افزایش آمار در استان، مردم با آسیب‌های مجدد موج جدید کرونا مواجه می‌شوند. دکتر همتی ضمن بررسی آمار نمونه‌های انجام شده آزمایش کرونا طی روز یکشنبه تا دوشنبه در فارس، به بررسی آمار مبتلایان، علت‌های جان باختن مبتلایان طی روز گذشته تاکنون، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیص کروناویروس پرداخت.
دکتر «اورنگ ایلامی» سرپرست معاونت درمان دانشگاه نیز در این نشست با اعلام آمار مبتلایان و افراد بستری در مراکز درمانی و بیمارستان‌های فارس، درباره شیوه خدمت رسانی به مبتلایان و مراجعان در بیمارستان‌های شیراز و شهرستان‌های استان توضیحاتی ارائه داد. دیگر معاونان و مدیران ارشد دانشگاه نیز در این نشست به بیان توضیحاتی درباره اقدامات حوزه خود در راستای بسیج ملی مبارزه با کروناویروس در فارس پرداختند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی