[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

مدیرکل امور عشایر فارس خبر داد: برخورداری عشایر از پروژه‌های عمرانی، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
مدیرکل امور عشایر فارس از افتتاح ۵۷ پروژه عمرانی قابل افتتاح در دهه فجر خبر داد و گفت: در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی 193 پروژه مختلف به ارزش 470میلیارد تومان در مناطق روستایی و عشایری استان فارس به بهره برداری می‌رسد.
روح الله بهرامی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه ارزش ریالی این پروژه‌های عمرانی بالغ بر 9میلیارد و 500میلیون تومان است و در پرتو آن 950 خانوار از خدمات بهره‌مند خواهند شد، افزود: در سطح مناطق عشایری کشور 288 پروژه با اعتباری بالغ بر 130میلیارد تومان اجرا خواهد شد و 21هزار خانواده عشایری از این پروژه‌ها بهره می‌برند. این مقام مسئول با تشریح این پروژه‌ها خاطرنشان کرد: حفر و تجهیز چاه، برق رسانی، احداث ذخیره آب، زیرسازی راه عشایری، کانکس جهت مدرسه عشایری، خرید، حمل و نصب حمام خورشیدی، احداث پل و... در شمار این طرح‌های عمرانی قرار می‌گیرد. همچنین در دهه فجر فرایند توزیع 1800 پنل خورشیدی برای خانوار عشایری فاقد برق در سطح استان آغاز می‌شود و علاوه بر ۵۷ پروژه عمرانی قابل افتتاح در مناطق عشایری، ۱۵ پروژه از بند ه تبصره ۴ قانون بودجه سال ۹۹ استان فارس عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.
وی افزود: سازمان امور عشایری فارس به عنوان سازمان توسعه ای و چند پیشه وظایف متعددی را به عهده دارد و به عنوان پشتیبان اقتصاد تولیدمحور جامعه عشایری ایفای نقش می‌کند. 
در همین راستا از هفت پروژه شاخص مناطق عشایری کشور در استان فارس پروژه تأمین آب سایت‌های اسکان امامزاده محمد و سرو نخودی و حفر و تجهیز چاه جنگل شدید شهرستان سروستان با اعتباری بالغ بر ۲میلیارد و ۶۰۰میلیون تومان جهت بهره مندی ۲۱۲ خانوار عشایری به بهره‌برداری خواهد رسید. بهرامی در بخش دیگری از سخنانش با اصحاب رسانه افزود: در سرشماری عمومی نفوس و مسکن ثبتی مبنایی، با استفاده از داده‌های ادواریِ نگهداری‌شده در ثبت جمعیت، ثبت املاک و مستغلات، ثبت فعالیت و ثبت کسب‌وکار و از طریق فرایند تطابق داده‌های موجود در منابع اداری و به‌کارگیری شماره‌های شناسایی شخصی، نسبت به تولید اطلاعات آماری مورد نیاز اقدام می‌شود. با این رویکرد، ضمن اینکه زمان و هزینه‌های گردآوری و تولید داده‌های آماری سرشماری‌ها به‌شدت ‌کاهش می‌یابد، با نیروی انسانی نسبتاً محدودی، یک سیستم جامع ثبت‌های آماری باکیفیت و پایدار برای همیشه ایجاد می‌شود. مدیرکل امور عشایر فارس با اشاره به سفر رئیس قوه قضائیه و تصویب تشکیل شورای حل اختلاف در مناطق عشایری گفت: همزمان با ایام دهه فجر شورای حل اختلاف عشایری در شهرستان شیراز آغاز به کار خواهد کرد.
بهرامی با بیان اینکه به منظور گسترش عدالت اجتماعی، کاهش فاصله برخورداری جامعه عشایری نسبت به جوامع روستایی و شهری، تأمین سلامت و ارتقای سطح خدمات بهداشتی، درمانی و توسعه پوشش بیمه اجتماعی و درمانی افزایش خدمات حمایتی در مناطق عشایری 38 کانکس سیار خانه بهداشت به همت دانشگاه علوم پزشکی در مناطق عشایری استان راه‌اندازی شد، افزود: بهورزان خانه بهداشت‌ها از فرزندان عشایری هستند که دوره‌های یک ساله بهورزی را آموخته اند. وی با اشاره به ارائه خدمات به کسب و کار جامعه سلحشور و پرتلاش عشایری افزود: تاکنون 900هزار رأس دام سبک عشایری پلاک کوبی و دوهزار و 100 جلد شناسنامه کارت تردد برای دام عشایر صادر شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی