[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

برگزاری مراسم روز جهانی تالاب در مجاورت تالاب جورجور علامرودشت، روزنامه شیراز نوین

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لامرد گفت: اداره حفاظت محیط زیست شهرستان با حضور دوستداران طبیعت عشایر قشقایی در آستانه گرامیداشت هفته تالاب و با همکاری انجمن پایشگران زمین و زندگی علامرودشت مراسم روز جهانی تالاب‌ها را در مجاورت تالاب جورجور در بخش علامرودست شهرستان لامرد واقع در ضلع جنوبی منطقه شکار ممنوع کوه هوا و تنگ خور برگزار کردند. به گزارش پیام خبر، «سلمان پور» گفت: اداره حفاظت محیط زیست شهرستان با حضور دوستداران طبیعت عشایر قشقایی در آستانه گرامیداشت هفته تالاب و با همکاری انجمن پایشگران زمین و زندگی علامرودشت مراسم روز جهانی تالاب‌ها را در مجاورت تالاب جورجور در بخش علامرودشت شهرستان لامرد واقع در ضلع جنوبی منطقه شکار ممنوع کوه هوا و تنگ خور برگزار کردند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لامرد افزود: این برنامه با هدف آشنایی و اهمیت تالاب‌ها و حفاظت از آن برگزار شد. در ادامه مراسم پرسش‌های جامعه محلی پیرامون منطقه کوه هوا و تالاب جور جور مطرح شد که توسط ریاست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاسخ داده شد. تالاب آب شیرین دائمی جورجور در شمال غربی منطقه علامرودشت و دامنه کوه هوا واقع شده است. 
این تالاب هرساله میزبان پرنده‌های مهاجر بوده و دارای تنوع زیستی منحصر به فردی از جمله گراز، تشی، گربه وحشی، گربه جنگلی، خدنگ و انواع مارها و افعی‌هاست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی