[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۶
  • دوره جدید

روزانه به ۲هزار واحد خون نیازمندیم ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل انتقال خون استان فارس گفت: هم‌اکنون با کاهش ذخایر خونی مواجه هستیم؛ به همین سبب از افراد واجد شرایط اهدای خون در این استان دعوت می‌شود برای یاری به بیماران نیازمند به پایگاه‌های انتقال خون مراجعه کنند.
مسعود ترابی، یکشنبه در گفت‌ و گو با ایرنا افزود: در استان فارس روزانه به ۲ هزار واحد خون و فرآورده‌های خونی نیازمندیم که این میزان با مشارکت روزانه ۷۰۰ نفر در سراسر استان تأمین می‌شود اما هم ‌اکنون میزان مراجعه بسیار کمتر از این رقم است.
وی با بیان اینکه به همه گروه‌های خونی شامل A ،B ،O و AB مثبت و منفی نیاز است، گفت: در این میان به‌ویژه نیاز گروه‌های خونی O منفی و A مثبت بیش از دیگر گروه‌های خونی است.
ترابی اضافه کرد: هیچ نگرانی درباره انتقال بیماری در مراکز خون‌گیری وجود ندارد؛ زیرا تمام تدابیر بهداشتی به ‌صورت کامل در این مراکز رعایت می‌شود و از این رو به افراد اطمینان می‌دهیم که خطری تهدیدشان نمی‌کند.
مدیرکل انتقال خون استان فارس اظهار داشت: تب‌سنجی از بدو ورود، قراردادن حایل شیشه‌ای بین پرسنل و اهداکننده، فاصله زیاد بین صندلی‌ها و تخت‌های خون گیری و ضدعفونی مداوم محیط، سلامت شهروندان را تضمین می‌کند و باعث رفع نگرانی‌های آنان می‌شود.
ترابی همچنین درباره فعالیت واحدهای سیار خون گیری گفت: با رعایت تمام دستورالعمل‌ها در خدمت دستگاه‌های اجرایی و مجموعه‌هایی هستیم که قصد اهدای خون دارند و از این اقدام استقبال می‌کنیم.
وی با بیان اینکه ۷۰ درصد نیازمندان به خون، کودکان مبتلا به بیماری‌های تالاسمی و سرطان خون و هموفیلی هستند، افزود: اگر این بیماران را همچون فرزندان خود بپنداریم، نمی‌توانیم نسبت به حالشان بی‌تفاوت باشیم.
مدیرکل انتقال خون فارس اظهار داشت: در شیراز پایگاه مرکزی انتقال خون واقع در خیابان قصردشت بالاتر از عفیف‌آباد از هشت صبح تا 
۳۰ :۱۹ در روزهای عادی و از هشت صبح تا ۱۹ در روزهای تعطیل و پایگاه شماره ۲ واقع در میدان نمازی جنب درمانگاه امام رضا(ع) از هشت صبح تا ۳۰ :۱۹ به صورت یکسره در روزهای عادی به ‌غیر از روزهای تعطیل در خدمت همشهریان هستند.
ترابی ادامه داد: همچنین در هفت شهرستان مرودشت، کازرون، فسا، جهرم، آباده، لارستان و داراب مراکز ثابت انتقال خون همه‌ روزه حتی روزهای تعطیل از هشت صبح تا ۱۳ نسبت به پذیرش اهداکنندگان اقدام می‌کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی