[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۷
  • دوره جدید

شش امتیاز طلایی، روزنامه شیراز نوین

      میثم محجوبی - شیراز نوین
دو تیم شهر شیراز پس از دو هفته ناکامی، دیروز به دو پیروزی دلچسب و مهم دست یافتند.
هفته دوازدهم لیگ دسته اول فوتبال ایران بعد از ظهر روز دوشنبه با برگزاری 9 دیدار در شهرهای مختلف به انجام رسید.
در ورزشگاه پارس شیراز، تیم قشقایی میزبان شهرداری آستارا بود. قشقایی که در 10 هفته گذشته هرگز رنگ پیروزی را ندیده بود، در مقابل تیم چهارم جدول بازی بسیار خوبی به نمایش گذاشت و در نهایت هم پیروز میدان شد.
در این مسابقه داریوش هرمزی این نفرات را در ترکیب اصلی قرار داده بود: رضا کاخساز، علی درخشان، رضا مرادی، مهدی داغر، مرتضی سنجانکی، علی حسامی، علی آزادمنش، روح اله صفویان پور، محمد آژیر، جعفر حسین پور و امین هاشمی فرد
در ترکیب تیم شهرداری آستارا نیزسجاد مسعودی، محمد آزاد طلب، یاشین سزاوار، مهرگان گلبرگ، پژمان ثباتی، محمدابراهیم رضا زاده، جابر نصیری، آرمین منفرد دوست، رضا فخری، آرش افشین و سعید طالبی به میدان رفتند. هدایت شهرداری بر عهده پایان رأفت بود.
اولین موقعیت بازی در دقیقه 9 نصیب بازیکنان آبی پوش شهرداری شد اما ضربه پژمان ثباتی در اختیار رضا کاخساز قرار گرفت. دو دقیقه بعد، ارسال کرنر توسط مهرگان گلبرگ با ضربه سر رضا فخری همراه شد و توپ به تیر عمودی دروازه قشقایی برخورد کرد. 
اولین موقعیت قشقایی در دقیقه 19 رقم خورد. مرتضی سنجانکی با اشتباه مدافع میهمان، به یکباره با دروازه بان حریف تک به تک شد اما تعلل زیاد او باعث از دست رفتن این موقعیت شد. پنج دقیقه بعد روح اله صفویان پور با ضربه سر دروازه تیم شهرداری آستارا را تهدید کرد اما این بار واکنش سجاد مسعودی مانع از فروپاشی دروازه این تیم شد.
در دقیقه 25 روی یک پرتاب اوت، رضا فخری برای بار دوم تیر دروازه قشقایی را به لرزه در آورد. یک دقیقه بعد نیز شوت زمینی محمد ابراهیم زاده با اختلاف کمی از کنار دروازه قشقایی به بیرون رفت.
در ادامه نیمه نخست، بازی بسیار سرد و کسل کننده دنبال شد و با نتیجه تساوی به پایان رسید. در این نیمه، برتری نسبی با تیم شهرداری آستارا بود، اما در نیمه دوم به طور کلی شرایط بازی تغییر کرد.
قشقایی در نیمه دوم تیم برتر میدان بود. آنها از همان ابتدا نبض بازی را در اختیار گرفتند و در دقیقه 51 اولین موقعیت با ارسال آزادمنش ایجاد شد که محمد آزادطلب، پیش از رسیدن توپ به سنجانکی، تن به کرنر داد. کرنر ارسالی نیز با ضربه سر خطرناک سنجانکی از بالای دروازه مسعودی به بیرون رفت.
در دقیقه 58 شوت زیبای جعفر حسین پور بازیکن ریز نقش قشقایی را سجاد مسعودی به سختی راهی کرنر کرد. پنج دقیقه بعد، حرکت خوب سنجانکی از جناح چپ با پاس عالی او به امین هاشمی فرد همراه شد اما او با ضربه کم جان پای چپ، این فرصت طلایی را از دست داد.
در دقیقه 73 داریوش هرمزی دست به دو تعویض همزمان زد. او محمدرضا احمدی و هادی خادم را به جای جعفر حسین پور و علی حسامی به بازی فرستاد. دو دقیقه بعد گل قشقایی به ثمر رسید. 
مانند اشتباهی که در دقیقه 19 انجام شده بود و سنجانکی در موقعیت گل قرار گرفت، این بار نیز در دقیقه 75 همین اتفاق تکرار شد اما این بار سنجانکی قدر این موقعیت را به خوبی دانست و با یک ضربه پای چپ توپ را به گوشه دروازه شهرداری چسباند. این کمترین حق مردان قشقایی در نیمه دوم بود.
در ادامه، قشقایی سعی در کنترل بازی داشت و آستارایی ها هم که توانی برای ایجاد موقعیت روی دروازه میزبان نداشتند، به وقت تلف کردن بازیکنان قشقایی اعتراض می کردند. در دقیقه 89 قشقایی می توانست تیر خلاص را به پیکر شمالی ها شلیک کند اما علیرضا لشگری نتوانست از حرکت و پاس خوب علی درخشان استفاده کرده و دروازه را باز کند.  همین توپ در ضد حمله، موقعیتی را برای شهرداری ایجاد کرد اما رضا کاخساز با خروج خوب خود مانع از دست رفتن دو امتیاز مهم برای قشقایی شد. 
در نهایت با پایان وقت های تلف شده، این مسابقه حساس و جذاب با پیروزی یک بر صفر قشقایی همراه شد. قشقایی پس از 11 هفته طعم پیروزی را چشید و با یازده امتیاز و یک پله صعود، در رتبه شانزدهم جدول قرار گرفت.
اما تیم فجرشهید سپاسی هم در ساری دست به کار بزرگی زد و شاگردان نادر دست نشان را با دو گل مغلوب کرد. سعید زارع در دقایق 8 و 80 این دو گل را به ثمر رساند تا فجرسپاسی با 20 امتیاز به رتبه سوم جدول صعود کند. 
در سایر دیدارها، بادران تهران دو بر یک مس کرمانِ رده دومی را شکست داد. چوکای تالش با همین نتیجه تیم ته جدولی نود ارومیه را از پیش رو برداشت. دیدار تیم های ملوان بندرانزلی و خوشه طلایی ساوه با تساوی بدون گل به پایان رسید، پارس جنوبی در جم مقابل استقلال ملاثانی با تساوی یک یک متوقف شد، خیبر در خرم آباد با یک گل مغلوب صدرنشین رقابت ها یعنی هوادار تهران شد، آرمان گهر سیرجان سه بر یک گل ریحان البرز را شکست داد و دیدار تیم های استقلال خوزستان و شاهین بوشهر با تساوی بدون گل به پایان رسید.
در جدول رده بندی تیم های هوادار تهران، مس کرمان و فجرشهید سپاسی شیراز به ترتیب با 24، 21 و 20 امتیاز در رتبه های اول تا سوم قرار دارند. در انتهای جدول نیز قشقایی با 11 امتیاز شانزدهم است، گل ریحان البرز با دو امتیاز کمتر در رتبه هفدهم قرار دارد و نود ارومیه با 7 امتیاز مانند هفته‌های گذشته در رتبه هجدهم قرار دارد.
هفته سیزدهم لیگ دسته اول فوتبال ایران روز یکشنبه هفته آینده برگزار می شود. قشقایی در این روز میهمان تیم خوشه طلایی ساوه خواهد بود و فجرسپاسی در شیراز به مصاف استقلال خوزستان می رود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی