[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۳
  • دوره جدید

رئیس قوه قضائیه: امروز اجرای عدالت از همه چیز شیرین‌تر است ، روزنامه شیراز نوین

رئیس قوه قضائیه گفت: امروز اجرای عدالت برای جامعه از همه چیز شیرین تر است. به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در مراسم تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل گفت: امروز اجرای عدالت برای جامعه از همه چیز شیرین تر است و همه بخش‌ها و اجزا باید خود را موظف به عدالت بدانند و پیشانی این اجرای عدالت دستگاه قضائی است. 
وی افزود: هنر امام(ره) این بود که مردم را در صحنه حفظ کردند. رئیسی گفت: امام(ره) دین، امور دنیا و آخرت مردم را احیا و در خداخواهی و توجه به معنویت مردم تحول ایجاد کرد. امام(ره) در احیای روحیه عدالت خواهی و حدخواهی در بین مردم تحول ایجاد کرد. امام(ره) در ظلم ستیزی و استکبارستیزی در مردم تحول ایجاد و در پیوند بین سیاست و معنویت تحول ایجاد کرد.
رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: در زمان ما سیاستمداران بسیاری هستند که معنویت را کنار گذاشتند و محصول سیاست بی معنویت بسیاری از ظلم‌هاست که در این کره خاکی بر مردم می‌رود. رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه میثاق با امام، میثاق با همه خوبی‌ها و ارزش‌هاست و مسئولان و دولت مردان در این میثاق باید بازنگاهی به آنچه شده و آنچه باید شود، داشته باشند، گفت: خطِ امامی‌ترین افراد کسانی هستند که شاخص‌های خط امام(ره) را خوب بشناسند و خوب به این شاخص‌ها عمل کنند و وفادار باشند.
رئیسی ادامه داد: محصول سیاست بدون معنویت کلاهک‌های هسته‌ای، هفتاد سال ظلم بر مردم فلسطین و بسیاری از تجاوزها و ظلم‌هاست که در عالم شده است. وی خاطرنشان کرد: امام(ره) به ما سیاست همراه با معنویت، روحیه توجه به دیگران، فقرزدایی و توجه به محرومیت نه فقط محرومان ایران اسلامی، بلکه محرومان تمام عالم و مظلومانی که در عالم مورد ستم قرار گرفته بودند را آموختند و احیا کردند. رئیسی ادامه داد: بهترین تبیین کننده خط امام(ره) امروز جانشین به حق ایشان، یعنی مقام معظم رهبری هستند که بنای معظم له هم در گفتار و هم رفتار و سلوک احیا و زنده نگه داشتن خط امام(ره) است و از سلوک ایشان باید خط امام(ره) را بیاموزیم، حفظ کنیم و زنده نگه داریم. وی با تأکید بر اینکه قبل از نگرانی برای مشارکت مردم، باید نگران کارآمدی نظام اداری در کشور بود، گفت: اگر نظام اداری کارآمدی خود را نشان دهد، امید، نشاط و مشارکت را در بین مردم تضمین کرده است. رئیسی خاطرنشان کرد: مشارکت مردم و افزایش سرمایه اجتماعی در مردم کاری است که امام(ره) انجام دادند و هنر امام(ره)، حفظ کردن مردم در صحنه بود و در همه امور نه به صورت تشریفاتی، بلکه به صورت واقعی، مردم را حساب کردند. امروز در رفتار سیاسی و اجتماعی مقام معظم رهبری، توجه دادن به مردم را می‌بینیم و به قوه قضائیه، قوه اجرائیه و قوه تقنینی بر مردمی بودن و توجه به مردم و رفع دغدغه‌های آن‌ها و به حساب آوردن مردم تأکید فرموده‌اند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی