[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۷
  • دوره جدید

آموزشگاه ۱۲کلاسه شهیدان روزی‌طلب ناحیه ۴ شیراز افتتاح شد، روزنامه شیراز نوین

آیین افتتاح آموزشگاه شهیدان روزی طلب ناحیه 4 شیراز با حضور استاندار فارس و دیگر مسئولان استانی برگزار شد.
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، آموزشگاه 12 کلاسه شهیدان روزی طلب ناحیه 4 شیراز با مساحت 1720 مترمربع و زیربنای آموزشی 1419 مترمربع با اعتباری بالغ بر 58 میلیارد ریال به صورت نیمه دولتی، با مشارکت کمیساریای عالی پناهندگان، با حضور استاندار فارس افتتاح شد.
مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری فارس در این مراسم گفت: آرزوها و آرمان‌ها با شعار محقق نخواهد شد و برآورده شدن ایرانی اسلامی، با علم و کسب دانش میسر خواهد شد.
سید علاءالدین کراماتی ادامه داد: آزادی لازمه حیات سیاسی اجتماعی جامعه است و تحقق آزادی نیز در گرو علم اندوزی است؛ پس باید با سرمایه گذاری در آموزش و پرورش در این راستا بکوشیم. کراماتی با بیان اینکه دکتر زرین کوب در تعریف تمدن اسلامی در کتاب کارنامه اسلام، تمدن اسلامی را تمدنی دانسته است که قدرت آن ترکی، احساساتش هندی، زبانش عربی، فکرش ایرانی اما دل و جانش انسانی و اسلامی می‌باشد، گفت: او انسانی بودن و اسلامی بودن را در یک راستا می‌بیند و این دو را راز توسعه جامعه و تحقق حیات طیبه می‌داند.
وی با بیان اینکه باید با تلاش و توسل به علم زیرساخت‌ها را فراهم کنیم گفت: در جمهوری اسلامی اتفاقات خوبی رقم خورده است اما هنوز کافی نیست. مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری فارس با اشاره به اینکه در نهضت جمهوری اسلامی به کسانی چون محمد بهمن بیگی نیازمندیم که عاشقانه ایران و علم را دوست داشت، گفت: در ساخت و ساز مدارس اقدامات گسترده و خوبی صورت گرفته است و اکنون وظیفه معلمان و مسئولان آموزش و پرورش است که طعم شیرین علم را با صبوری و بردباری به کام دانش آموزان بچشانند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی