[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۲
  • دوره جدید

ارتقای ایمنی در جاده‌های فارس ، روزنامه شیراز نوین

44 پروژه راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس که از هفته دولت تا دهه فجر سال جاری به اتمام رسیده، با اعتباری بالغ بر 836 میلیارد ریال مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان فارس، مهندس سیاهپور با اعلام این خبر افزود: افتتاح و بهره برداری از 15 پروژه در حوزه نگهداری راه‌های استان (لکه گیری و روکش آسفالت) با اعتباری بالغ بر 362 میلیارد ریال و به طول 46 کیلومتر از جمله این پروژه‌ها می‌باشد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان افزود: همچنین از 19 پروژه در بخش ایمنی راه شامل اجرای روشنایی، احداث حفاظ بتنی (نیوجرسی) و احداث رفوژ میانی با اعتباری بالغ بر 123میلیارد ریال بهره برداری می‌گردد. علیرضا سیاهپور ادامه داد: در حوزه نگهداری ابنیه فنی راه‌ها نیز از 7 پروژه شامل احداث، تعمیر، نگهداری و تثبیت ابنیه فنی با اعتباری بالغ بر 206میلیارد ریال بهره برداری می‌گردد. وی اضافه کرد: افتتاح دو شرکت حمل و نقل کالا و آغاز عملیات اجرایی احداث یک مرکز معاینه فنی خودروهای سنگین از دیگر برنامه‌های این اداره کل در دهه مبارک فجر می‌باشد. سیاهپور در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان ساخت: تمامی پروژه‌های بخش راهداری و حمل و نقل جاده ای در راستای افزایش ارتقای ایمنی و نگهداری راه‌ها به عنوان سرمایه‌های ملی و در نهایت به منظور رفاه حال کاربران جاده ای می‌باشد که به صورت مستمر و با جدیت پیگیری و اجرایی می‌گردند. این گزارش حاکی از آن است که فارس با حدود 17هزار کیلومتر راه (بدون لارستان) شامل بیش از 1380 کیلومتر بزرگراه، 2هزار و200 کیلومتر راه اصلی، 2هزار و 800 کیلومتر راه فرعی، نزدیک به 11هزار کیلومتر راه روستایی، 2هزارو 500 کیلومتر راه شریانی و... از جمله استان‌های مهم در حوزه حمل و نقل جاده ای کشور است که با توجه به موقعیت استراتژیک استان و قرارگیری در دو کریدور ارتباطی جاده ای جنوب با مرکز و همچنین شرق به غرب کشور، همواره خدمات شایانی در این بخش به کاربران جاده ای ارائه می‌گردد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی